תושב קרני שומרון, אילן אפשטיין, נסע הערב (ה') עם אשתו ושני ילדיו הקטנים מיישובם ליישוב שבות רחל שבבנימין. כאשר מכוניתם הגיעה לקטע הכביש שבין צומת אריאל (רחלים) ליישוב עלי, מונית ערבית שנסעה בנתיב הנגדי סטתה לתוך הנתיב שלהם וגרמה לרכבם לסטות מן הכביש לשוליים, מה שגרם לאשתו שנהגה ברכב, לאבד שליטה על הרכב ולהתנגש במעקה הבטיחות הסמוך.

כתוצאה מהתאונה נפגעו ארבעת יושבי המכונית באורח קל.

בשיחה עם אפשטיין הוא טוען שהמונית הערבית סטתה במתכוון מהנתיב שלה במטרה לפגוע במכונית שלו וביצעה במתכוון את ה'תאונה'.

אשתו של אילן, תמר אפשטיין, שנהגה ברכב הנפגע, והצליחה לסטות מבעוד מועד לשוליים כדי שלא תתרחש התנגשות בין המכוניות אמרה לערוץ 7 כי "זו לא הייתה תאונה רגילה אלא מכוונת. הם התכוונו לפגוע בנו. לאחר הניסיון להוריד אותנו מהכביש, המונית המשיכה בנסיעה. היא פשוט ברחה. זה לא היה נראה כמו תאונה רגילה. גם יושבי המכונית שנסעה אחרינו אמרו שזה היה נראה בבירור שהסטייה נעשתה במתכוון".

מהמשטרה נמסר כי הם לא מכירים את האירוע כיוון שלא הוגשה תלונה במשטרה על התאונה. דובר מחוז ש"י, דני פולג, מסר כי "לא ידוע לנו על האירוע ולא נפתחה חקירה. ברגע שאדם יבוא אל תחנת המשטרה ויספר שקרתה תאונה ויגיש תלונה, אני אוכל לבדוק את נסיבות התאונה. ברגע שנדע מהאירוע נדע לבחון ולחקור אותו. עד כה לא הוגשה תלונה בנושא באף אחת מתחנות המשטרה במחוז ובכלל בארץ".

נציין כי ארבעת בני משפחת אפשטיין שמצבם הוגדר כאמור קל שוחררו הלילה מבית החולים בו היו מאושפזים.