ראש מועצת קדומים לשעבר דניאלה וייס, הגיבה הערב לראשונה בראיון לערוץ 7 על כתב האישום נגדה בגין תקיפת שוטרים. וייס טוענת כי מדובר ברדיפה פוליטית ושקר של ממש, כלשונה.

"הכל התחיל סביב הריסת שני מבנים בשבות עמי ב' שנמצא ממערב לקדומים. ב"ה כבר שנה יש נוכחות במקום וזכינו לנקודת התיישבות חדשה. הגעתי לעזור לאנשים כששמעתי שהצבא התחיל להרוס.

פגש אותי קצין ואמר לי כי מדובר בשטח צבאי סגור ונשארתי באותה נקודה. חזרתי הבייתה ואמרו לי שכוחות משטרה רבים ליד הבית שלי סביב אחד הרכבים שם. אחד השוטרים שאל  'של מי הרכב?' בצורה מאוד לא נעימה, אמרתי תנו לראות ותנוח דעתכם. ניסיתי לפתוח את הרכב ולא הצלחתי. אז הגיע שוטר ואמר 'את מפריעה'. לפתע צעקו השוטרים תעצרו אותה!. שכבתי על הכביש ועצרו אותי".

לדברי וייס כתב האישום בגין תקיפת שוטרים הוא שקר ממש וכי לדעתה יש הנחייה פוליטית לפעול 'חזק' נגד מתנחלים ונגד דמויות בולטות, "אני מקשרת את זה להחרמות כלי נשק, למארבים משטרתיים, צווי הרחקה ועוד".

וייס מבטיחה כי לא תירתע מכתב האישום, "זה רק יגביר את עבודתי בשטח".

וייס נשאלה האם היא נחשבת לקיצונית בקרב המתנחלים ובתגובה מתחה ביקורת כלפי מועצת יש"ע, "מי שקיצוני זה מועצת יש"ע – הם בפינה", אמרה ודחתה את הקמפיין החדש של מועצת יש"ע שנועד לשכנע את תושבי הארץ לתמוך בהתיישבות, "זה לא רלוונטי מה שעושים. צריך להתרחב בארץ ישראל. הקמפיין הוא שריפת כסף ונזק למפעל ההתנחלות".