גבאי: מדוע לא פועלים נגד האנרכיסטים?

ח"כ גבאי (מפד"ל) פנה במכתב לשר הביטחון ולשר לביטחון הפנים, ובו סקר את התפרעויות פעילי השמאל האנרכיסטים בשבועות האחרונים.

יערה מייטליס , ו' בתשרי תשס"ט

ח"כ אלי גבאי (מפד"ל) פנה במכתב לשר הביטחון, אהוד ברק, ולשר לביטחון הפנים, אבי דיכטר, ובו סקר את התפרעויות פעילי השמאל האנרכיסטים בשבועות האחרונים.

במכתבו טוען ח"כ גבאי כי ראיות דלות בהרבה הביאו להוצאת צווי מעצר מינהליים, ולמצער - צווי הגבלה, כנגד תושבים יהודים ביהודה ושומרון, וכי לא ברור מדוע, לנוכח ראיות מוצקות בהרבה, נאלם קולה של מערכת אכיפת החוק כשמדובר בפעילי שמאל אנרכיסטיים, מוכרים, ידועים, העובדים מכפר לכפר, ממוקד חיכוך אחד למשנהו, מסיתים ומדיחים, מעודדים התפרעויות והפרות סדר באופן פעיל, ואף משתתפים בעצמם, באופן פעיל, בפעולות אלימות נגד כוחות הביטחון והתושבים היהודים.

ח"כ גבאי מוסיף וטוען במכתבו כי לא ייתכן שבעוד המשטרה, הפרקליטות ואף צה"ל מיישרים קו בנקיטת עמדה חריפה כלפי ציבור "המתנחלים" כולו, בגלל פעולות מחאה של בודדים, לא נשמע קולם כשמדובר בפעילות מאורגנת היטב, מוכרת וידועה, של פעילי שמאל העוסקת בהסתה המסכנת באופן ברור את ביטחון אזור יהודה ושומרון ותושביו, ואת ביטחונם של אנשי כוחות הביטחון, אשר לא פעם ולא פעמיים נפצעו מפעולותיהם אלה ואף יותר מכך.