במכתב ששיגרה לשרת החוץ, יו"ר 'קדימה', ציפי לבני, מבקשת התנועה לאיכות השלטון להדיח את שר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן מתפקידו. זאת לנוכח מה שמוגדר שם כפגיעה בשלטון החוק ובבית המשפט, פגיעה אותה הוא מוביל לטענתם.

בתנועה מציינים כי המכתב "בא בעיתוי של הרכבת הממשלה החדשה כדי להדגיש בפני השרה לבני את החיוניות שבהחלפת שר המשפטים הנוכחי, פרופ' דניאל פרידמן, וזאת כדי להבטיח את הפסקת המגמה שהובילה הממשלה הקודמת להחלשת מערכת אכיפת שלטון החוק ובית המשפט".

התנועה מציינת כי לטעמה מאז מינויו של שר המשפטים, פעל פרידמן ברציפות ואינטנסיביות באופן שיש בו לפגוע בבית המשפט ובשלטון החוק. כך בהצעות חקיקה וכך אף בהתבטאויות פומביות אשר פגעו באמון הציבור במערכת אכיפת החוק במדינת ישראל. "מהלכיו השונים של שר המשפטים, אינם יכולים להותיר ספק באשר לכוונתו להביא לכרסום בכוחו של בית המשפט", נכתב במכתב התנועה.

לדברי ראשי התנועה "לא ניתן להניח ברצינות כי שר אשר נקט לאורך מספר שנים במדיניות נחושה ועקבית הפוגעת בבית המשפט, יוכל לשנות את עורו ולהוביל מעתה את המדיניות הנדרשת כיום במדינת ישראל - חיזוק שלטון החוק ותיקון הנזק שגרמו השר וראש הממשלה המתפטר במו ידיהם לאמון הציבור במערכת אכיפת החוק".

"החלטה שלך היום להמשיך את כהונתו של מי שהוביל מגמה ברורה ושקופה של פגיעה בבית המשפט, תשדר מסר שלילי ביותר של תמיכה דה פקטו במדיניות שהוביל ראש הממשלה אולמרט, באמצעות שר המשפטים פרידמן", כותבת התנועה.

לדבריהם "אם חלילה יישאר בתפקידו פרופ' פרידמן, לא יועילו כל דברי הסבר, אף אם ילוו בהצהרת כוונות של הממשלה בראשותך, שכן ברור כשמש כי הנמר המזיק הזה, שר המשפטים, אשר הוכיח את כוונותיו החד משמעיות לאורך כהונתו עד היום, לא יהפוך חברבורותיו".