בעקבות דבריו של שר הבטחון אהוד ברק אודות הנזק בקיומו של מאבק ציבורי למעו גלעד שליט בסיכויים לשחרורו של החייל החטוף, החליטו חברי מטה המאבק "חברים למען גלעד שליט" יחד עם עשרות בני נוער מפרויקט "מהפכה" להגיע מחר (ב) בשעה 12:00 מול בנייני אקירוב – ביתו של שר הבטחון אהוד ברק.

כחלק מהאירוע יוצב במקום כלוב המדמה את תנאי השבי בהם מוחזק גלעד שליט כבר 848 ימים. במהלך האירוע ייכנסו המשתתפים באירוע לכלוב וישהו בו ביחידות מספר שעות.

כחלק מהמאבק האזרחי לשחרורו של גלעד שליט וכנגד האדישות של חברי הכנסת, החליטו במטה המאבק להעביר את הכלוב ולהציבו מידי שבוע מול ביתם של כל חברי הכנסת עד לחזרתו של גלעד לביתו.

"חבל מאד שהפתרון היחיד שמצא שר הבטחון לחוסר העשיה שלו ושל חבריו לממשלה היא האשמת הציבור הישראלי שאכפת לו." אומר מיקי ליבוביץ' – דובר מטה המאבק – "חברים למעו החטופים". "לו שר הבטחון היה משקיע בשחרורו של גלעד רבע מהזמן שהשקיע בדאגה לכסאו ולמעמדו "הבכיר" בממשלה, אני משוכנע שהציבור לא היה צריך להאבק למען שחרורו של גלעד שליט".

האירוע מאורגן על ידי 'מטה החברים למען החטופים' בשיתוף עם קבוצת "מהפכה" כחלק מפעילויות המחאה השונות שמקיים המטה כנגד הסחבת בהחזרתו של גלעד שליט. המטה מורכב מחבריהם של שלושת החיילים החטופים שהחליטו להלחם להחזרת חבריהם וממשיכים במאבק גם להחזרתו של גלעד.