אחת המשמעויות של ההחלטה להקדים את הבחירות היא שאהוד אולמרט יהיה ראש הממשלה לכל דבר בחודשים הקרובים.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, יוסי בן אהרון, סבור שיש סכנה שאולמרט ינסה לקדם בחודשים הקרובים את האג'נדה המדינית שאותה הציג בראיון לעיתונות בערב ראש השנה, לפיה יש להיפטר מכמה שיותר שטחים ביהודה ושומרון.

לדבריו, יש פה מצב מסוכן מאוד שכן אולמרט חשף בראיון את דעותיו האמיתיות לאחר שחשב שהוא יורד מהבמה הפוליטית והנה כעת הוא חוזר לקדמת הבמה.

לדברי בן אהרון אולמרט הוכיח באותו ראיון כי הוא פעל בחוסר יושר כשהוא לא שיתף את חבריו הבכירים לשולחן הממשלה בדעותיו האמיתיות ובכך התגלה כי הוא אדם מסוכן ובלתי אמין בעליל.

לדברי בן אהרון למרות קריאתו של היועץ המשפטי לממשלה שאמר לאחרונה כי לאור זמניותה של ממשלת המעבר שאינה פועלת מכח אמון הכנסת, מחויבים הממשלה והשרים לפעול באיפוק בהפעלת סמכויותיהם, בן אהרון חושש שאדם כמו אהוד אולמרט לא יתאפק ויעשה צעדים מסוכנים מבחינה מדינית.

"אולמרט מקבל גיבוי מנשיא המדינה, שמעון פרס, שהוא עצמו בעברו נחשב לחתרן בלתי נלאה, והוא עלול לעודד את אולמרט לעשות במדינה כבתוך שלו", אמר.

"אני מקווה", אומר בן אהרון, "שלפחות עכשיו יוכיח אולמרט מינימום של הגינות וימנע מלנקוט צעדים בתחום המדיני, שעלולים לחייב את הממשלות הבאות".