אהרונוביץ'
אהרונוביץ'צילום: חזקי עזרא

ח"כ יצחק אהרונוביץ' (ישראל ביתנו) אמר היום בראיון לערוץ 7, כי על פי מה שפורסם בכלי התקשורת, בעל הבית מהמושב בן שמן, שירה לעבר אדם שפרץ לביתו, פעל כשורה.

אהרונוביץ' היה מיוזמי התיקון לחוק העונשין המכונה "חוק דרומי", על שם החוואי שי דרומי שירה בגנבים בדואים בחוותו, ולדבריו, "זוהי הדוגמא הטובה שבה יחול החוק. בחוק הוכנסה גם ההגדרה של פגיעה בשטח של המשק החקלאי - לרבות מקום אחסון לציוד וחצר הבית".

בתשובה לשאלת המראיין, יגאל שוק, האם חוק זה לא החליש את המשטרה? ענה אהרונוביץ', כי "לא צריך לעסוק בחולשת המשטרה או בחוזקה. בסופו של דבר המשטרה לא תהיה באותם המקומות בהם קורים ארועים אלו, וייקח לה זמן להגיע. במצב זה אנו אומרים לאזרחים שיגנו על עצמם ועל הציוד שלהם".

"אני מקווה שבמקרה הזה יתממש החוק, ולאחר גביית עדות מהאיש - הוא ישוחרר", הוסיף אהרונוביץ'.

לשאלה מדוע המשטרה לא הביעה עמדה נחרצת בעניין החוק, עונה אהרונוביץ' כי "המשטרה מודעת לקושי שלה להגן על האזרח, והיא צריכה להיות מרוצה שכך נהג אותו אזרח".

לקראת הבחירות המתקרבות אמר אהרונוביץ, כי מפלגתו עסוקה כרגע בבחירות המוניציפליות, ואחר כך תעסוק בבחירות לכנסת. "את הרשימה תקבע וועדה מסדרת", אמר, והוסיף כי "הרצון של מפלגות אחרות לקבוע את הרשימה לפי וועדה מסדרת - מראה שזו השיטה הטובה ביותר".