ח"כ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) אמר היום (ד') בנאומו באזכרה לציון שבע שנים לרצח השר רחבעם זאבי (גנדי) הי"ד כי "אם מובארק לא רוצה לבוא לכאן שילך לכל הרוחות".

נשיא המדינה, שמעון פרס, פרסם הודעה מיוחדת ובה הוא מביע צער על "התבטאות אינה הולמת כלפי הנשיא מובארק וארצו שנשתרבבה במסגרת אזכרה ממלכתית".

"מדינת ישראל רוחשת כבוד עמוק לנשיא מובארק ולארצו על תפקידם המוביל והחשוב בקידום השלום באזור ועל מאמציהם האמיצים והבלתי פוסקים בנושא זה. יחסי ישראל-מצרים מלאי תוכן ומתקיימים הלכה למעשה במישורים רבים ומגוונים ומבוססים על כבוד הדדי וקריאה בודדת אחת לא תקלקל מערכת יחסים עמוקה זו", אמר הנשיא.

יצויין כי הנשיא פרס שוחח טלפונית עם הנשיא מובארק לאחר פרסום ההודעה והביע בפניו את צערו על דברי ח"כ ליברמן.

גם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התנצל בפני נשיא מצרים, חוסני מובארק, על דברי ח"כ אביגדור ליברמן. "אני מתנצל בשם מדינת ישראל על האמירות הבוטות שהפנה כלפיו ח"כ ליברמן מעל בימת הכנסת", אמר רה"מ שהוסיף כי "ראוי היה שאמירות מסוג זה לא היו נשמעות ומרגע שנאמרו מדובר בדברים מיותרים ומזיקים".

ראש הממשלה הדגיש כי ישראל רואה בנשיא מצרים שותף אסטראטגי וידיד קרוב ורואה חשיבות עליונה בהידוק היחסים מצרים-ישראל ובחיזוק השלום שבין המדינות.