בעוד פחות מ-48 שעות יפתחו הקלפיות בארה"ב והאמריקאים יבחרו נשיא חדש. בשלב זה הפערים בסקרים מצטמצמים מעט: מועמד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, ברק אובאמה, מוביל כרגע בסקרים בחמישה אחוזים.

לדבריו של יורם אטינגר, לשעבר ציר בשגרירות ישראל בוושינגטון, הדבר שיקבע בסופו של דבר את תוצאות הבחירות אלו אותם קולות שעדיין לא החליטו (הקולות הצפים), כי מסתבר שמתוך אותם קולות אין כמעט אף שחור אחד, כך שיש סבירות גבוהה מאוד שהם יצביעו לג'ון מקיין.

השאלה הגדולה שתקבע אם יהיה ניצחון סוחף לאובאמה או שתהיה הפתעה ויהיה ניצחון דחוק למקיין, היא האם הסקרים אכן תואמים את המציאות, והאם אנשים שאמרו שיצביעו לאובאמה אכן יעשו זאת ביום הבחירות.

לדברי אטינגר ישנם סימני שאלה רבים כמו לדוגמא, האם השחורים שהם לטובת אובאמה אכן יבואו להצביע או שחלקם, כמו במערכות הבחירות הקודמות, שהם קשי יום - ישארו בבית.

כמו כן ישנם גם רבים שיעדיפו שלא לתת את קולם לאובאמה דווקא בגלל הסקרים המחמיאים, מתוך הרצון לאזן את התמונה כדי שבבית הנבחרים לא יהיה רוב מוחלט לדמוקרטים. יש גם כאלה שבגלל הסקרים המחמיאים לא מוצאים עניין לצאת מהבית לתוצאה שנראית כרגע ידועה מראש.

אטינגר מספר גם על ההיבט הישראלי בבחירות: רם עמנואל, חבר קונגרס דמוקרטי מאילינוי, עשוי להיות ראש הסגל בבית הלבן אם אובאמה יבחר. עמנואל הוא בן לישראלים יורדים ואביו הוא פעיל אצ"ל לשעבר, הוא דובר עברית ושומר על כשרות בביתו. בתקופת כהונתו של הנשיא ביל קלינטון היה עמנואל בצוות עובדי הבית הלבן, וכיום הוא אחד מחברי ההנהגה הדמוקרטית בקונגרס. יש לציין כי בדעותיו הוא לא הלך בדרכי אביו והוא שייך לאסכולה שמתאימה ל'שלום עכשיו'.