זריצקי: מוכן להיכלא למען האמת

פרופ' זריצקי מסכם את אירועי אמש בכפר רזיאל כששוטרים החרימו את מחשבו ואומר: אשמח להיכלא ובלבד שאומר את האמת שלנו. איש לא ישתיק אותנו.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ה' בחשון תשס"ט

פרופ' אריה זריצקי מתייחס לראשונה לאירועים אתמול בכפר רזיאל, אירועים בהם כזכור נמנעה מבאי כנס רבין הכניסה לאולם בו אמור היה להתקיים האירוע. כזכור במהלך האירוע  חטפו שוטרים את המחשב הנייד של פרופ' אריה זריצקי תוך שהוא מרצה את הנתונים בפני באי הכנס שנמנעה מהם הכניסה למקום.

זריצקי מציין כי המקרן שהוחרם על ידי מפקד יס"מ ירקון יחד עם המחשב הנייד הושאל מאנשי 'מנהיגות יהודית' על ידי קטי כהן, ממארגנות האירוע. לדבריו קציני המשטרה הבהירו באדיבות כי המכשירים יתקבלו חזרה ומסרו מספר טלפון בו ניתן ליצור עימם קשר להחזרתם.

פרופ' זריצקי מציין ומזכיר כי "המשכנו את “ההתקהלות הבלתי-חוקית” שלנו עוד שעה ארוכה עד לסיום הדיונים, ללא הפרעת השוטרים..."

הבוקר ניסו מארגני האירוע להשיב לידיהם את המכשירים, אך ללא הצלחה. "קטי התקשרה ונדחתה ב’לך ושוב’, ואני פניתי לקב”ט הוותיק של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, מר צבי שוורץ, כדי שהוא יפנה למשטרה שיביאו לי את המחשב (שהוא רכוש המוסד) אל האוניברסיטה, מכיוון שצפיתי בעיות מסוג זה ואין בכוונתי ובזמני לרדוף אחרי הפורעים הללו (או מפקדיהם...). נאמר לי שמחלקת הביטחון תבקש לקבלו במרכז, כשייסעו לשם ביום רביעי השבוע".

בשעות הצהרים הגיעה לזריצקי שיחת טלפון מקב”ט האוניברסיטה שסיפר לו כי "המשטרה מחזיקה את המכשירים כמוצגים,  ויודיעונו דבר כשתסתיים ה’חקירה’ ויחליטו על המשך פעולתם".

זריצקי משוכנע "שבתשובה זו הם מנסים לגרום לנו להרכין ראש ולחכות, וכך למנענו מהמשך ההצגות לציבור. ברור גם, שהם לא מכירים אותי: ‘אשמח’ ללכת לכלא ולא לוותר על זכויותיי לדבר בכל במה שתהיה מעוניינת לשמוע מה יש לי (לנו) לומר".

באשר לעצם החומר שהוחרם מבהיר זריצקי כי "המצגת מגובה במחשבינו האחרים ואנו נמשיך להציגה לכל מאן דבעי כמובן, ללא מורא השלטונות".

לאירוע שנערך אתמול בהרצליה לחץ כאן