לאחר שתיקה ממושכת שב מוחמד דף (אבו ח'אלד), המפקד העליון של גדודי אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, ומעביר גלוי לפעילי הארגון. בהודעה שפורסמה אמש (3 בנובמבר 2008) באתר הרשמי של גדודי אל-קסאם ייחד מוחמד דיף את דבריו לזכרו של אחד הפעילים הצבאיים הבכירים בארגון פווזי אבו אל-קרע ובין היתר התחייב להמשיך בפיגועים נגד ישראל, כולל במה שהגדיר "בפיגועי איכות בתוך האדמות הכבושות", מינוח המתייחס בדרך כלל לפיגועי התאבדות ולפיגועים רבי נפגעים.

"בעולם הזה הג'יהאד הוא ג'יהאד עד לניצחון או למות החללים למען אללה. אללה גזר כי באדמה הקדושה הזו שאנו נרדוף את אויבי אללה הציונים עד אשר אללה יכריע דברו", אמר דף.  ב-12 ביולי 2006 מוחמד דף נפצע קשה מהתקפת חיל האוויר על הבית בו שהה וככל הידוע הוא נותר מרותק לכיסא גלגלים. ראש השב"כ לשעבר, אבי דיכטר התבטא, כי בזמן עזיבתו את תפקיד ראש השב"כ, מוחמד דף איננו מתפקד יותר והוא נכה ומשותק חלקית..

מסרים מאיימים דומים נשמעו בימים האחרונים גם מבכירים נוספים בחמאס. מרוואן אבו ראס קרא לארגונים הפלסטיניים להסלים את פעילות הג'יהאד שלהם באיו"ש והשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותם, "שכן האויב אינו מכיר אלא את שפת הלחימה והפעולות האמיצות". איסמאעיל רדוואן, מבכירי חמאס, איים בהפגנת המונים של חמאס בעזה (2 בנובמבר) באינתיפאדה חדשה "אינתיפאדת הקוראן", בתגובה לדיווחים על כך שחיילי צה"ל פגעו בקדושת הקוראן לפני מספר ימים במחנה הפליטים אל-ערוב. "באנו לומר לפושעים אשר טימאו את ספרו של אללה במעשים הנתעבים, כי אנו נקריב את נפשנו ודמנו למען הספר של ריבון העולמים ולמען האסלאם שלנו והאמונה שלנו", אמר רדוואן והוסיף, כי "הרצועה נעה על הר געש כועס, משום שספרו של אללה נפגע והמקומות טומאו... אינתיפאדה תתפוצץ ותפגע בציונים בכל מקום משום שאנו כועסים למען אללה".  

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו