חגי לובר, מנהל תיאטרון אספקלריא, מספר על מיזם תרבותי חדש בניצוחו של התיאטרון ובו מדי מוצאי שבת תתקיים הצגה מטעם 'אספקלריה' בירושלים.

עד כה, מספר לובר, נדדו הוא ואנשי התיאטרון שלו בכל מקום בארץ וכעת הגיעה העת להתקבע במקום יציב וקבוע עם תיאטרון יהודי ייחודי.

על המונח 'תיאטרון יהודי' אומר לובר כי אינו אוהב במיוחד את המונח, אולם יש בו כדי להבהיר לציבור במה מדובר. הוא מציין את התכנים היהודים הנקיים של התיאטרון כמודל.

לדבריו כבר כעת יש לתיאטרון די חומר לעונה שלמה. הוא מספר כי בעוד תיאטרון מסתפק בשש הצגות לעונה הרי שלתיאטרון שלו כבר יש עשרים הצגות שיועלו בעונה הראשונה הנפתחת במיזם זה.

הוא מספר על מצבים רבים שבהם הוולגריות של התיאטרון בישראל גורם לציבור הדתי לנוע באי נוחות על כיסאותיהם עד כדי עזיבת ההצגה באמצעה. היעד המרכזי כעת הוא למצוא חלופה למציאות זו, אומר לובר.

באשר לבית הספר לתיאטרון של 'אספקלריא' מציין לובר כי כבר כעת הוא מונה למעלה ממאה תלמידים המוצאים את התיאטרון ככלי לפרוק את המטען הרוחני והערכים שבהם.

להערכתו ריבוי התלמידים נובע מהרצון להביע את מערכת הערכים של הציבור הדתי ולא כהתנגחות מול תיאטרונים אחרים.

ההצגה הראשונה המועלית במוצאי השבת הקרובה היא 'סוף הדרך' - דרמה משפחתית על אב המחפש את ביתו בכיכרות כאשר בגאוותו הדתית הוא אינו מאמין שקרה לבתו משהו מעבר לאיחור סטנדרטי, אך מגלה דבר אחר לחלוטין.

ההצגה הראשונה: מוצאי שבת הקרוב, פרשת וירא, בשעה 20:30 תאטרון אספלריא רחוב שטנר 3 גבעת שאול ירושלים. עלות כרטיס: 50 ש"ח לסטודנטים 40 ש"ח. טלפון 02-6511936.