תופעת האנטישמיות בקמפוסים גורמת ליהודים לחפש אוניברסיטאות בעלות אחוז יהודים משמעותי. אתר "סטנדר" מדווח כי סטודנטית יהודית אמריקאית, לינדסי קליימן מפייקסוויל, מרילנד, נרשמה ללמוד באוניברסיטה במדינה שכנה למרילנד ונתקלה בפעם הראשונה באנטישמיות.
 
הנערה שנקבעה כשותפתה לחדר במעונות הודיעה ללינדסי שאיננה מוכנה לגור עם יהודיה והיא לא רוצה ש"החפצים היהודיים יגעו בחפצים שלה" ובכל הקמפוס קראו ללינדסי "היהודיה".
 
בעקבות כך, לינדסי עברה לאוניברסיטת מרילנד, סניף קולג' פארק בה יש כ-6,000 סטודנטים יהודים (עפ"י סקר של ה"ג'ואיש ריפורם מגזין" 26% מכלל הסטודנטים באוניברסיטה זו הם יהודים). בקולג' פארק, לינדסי מרגישה מצוין והיא משתתפת בפעילויות של "הילל" (אגודת סטודנטים יהודים).


בנוסף בקולג' פארק פעילים גם חב"ד והם מציעים מגוון רחב של פעילויות. הסטודנטים היהודים מאורגנים ב"איחוד הסטודנטים היהודים".


סטודנט נוסף, לואיס ג'יי, לומד בקולג גאוצ'ר של אוניברסיטת העיירה טוסון במרילנד בה יש כ- 400 סטודנטים יהודיים לתואר ראשון  וגם הוא משתתף פעיל בהילל (הקולג' מדורג במקום ה-13 מבחינת אחוז הסטודנטים היהודיים עם 30% יהודים מכלל הסטודנטים).  

לואיס, ע"פ הדיווח, נהנה ללמוד באוניברסיטה עם סטודנטים יהודים רבים.אגודת הילל דואגת כי המרצים יהיו מודעים לחגי ישראל ושהסטודנטים היהודים לא ייאלצו להגיש עבודות או להיבחן בתקופת החגים.
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו