יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, התייחס במסיבת עיתונאים למשבר הכלכלי ואמר כי "אנחנו נמצאים בעיצומו של משבר כלכלי עולמי שמאיים על הפנסיות ועל קופות הגמל של אזרחי מדינת ישראל. בעניין הזה צריך לפעול ולפעול מהר, אבל בתבונה".
 
נתניהו סיפר כי נפגש היום עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, והציע לו לפעול יחד כדי לתת רשת ביטחון לפנסיות ולקופות הגמל של אזרחי המדינה.
 
"אני מזכיר לכם שעשיתי בעבר כשר אוצר דבר דומה, כשהנחנו רשת ביטחון לקופות הפנסיה הותיקות של ההסתדרות והזרמנו כ-80 מיליארד שקל פרוסים לאורך השנים. אנחנו צריכים לעשות פעולה דומה ומהירה. בעניין הזה אין אופוזיציה ואין קואליציה, אנחנו נפעל בממלכתיות ובאופן כזה שגם נציל את החסכונות הפנסיונים וגם נפעל להביא מקומות עבודה ולשמור על מקומות העבודה של אזרחי ישראל", אמר נתניהו.

משרד רה"מ אישר כי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נפגש עם יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, על פי בקשתו.

ממשרד רה"מ נמסר כי נתניהו ביקש להציג בפני אולמרט תוכניות בנושא קרנות הפנסיה וקופות הגמל. רה"מ הביע הסכמתו לשמוע את התוכניות ומאמין שיש לשתף פעולה בכל דרך עם כל גורם במערכת הפוליטית לשם התמודדות עם המשבר הכלכלי הבינלאומי, ולשם יישום תוכניות הממשלה בנושא באופן שיבטיח את עתידם הכלכלי ומעמדם הכלכלי של אזרחי המדינה.