חשש לפילוג במפלגת 'הבית היהודי'. לערוץ 7 נודע כי בסביבתו של ח"כ אורי אריאל זועמים על ההחלטה לבטל את הבחירות המקדימות.

"אורלב פעל מאחורי הקלעים כדי לבטל את הפריימריז לאחר שהבין שהסיכוי שיבחר לראשות המפלגה - קלוש", אמרו מקורביו. לדבריהם, ההחלטה על הפריימריז נקבעה לפני שבועות ותפקידה של המועצה המסדרת היא לקבל החלטות בנוגע לאופי המפלגה ולא לנושא הפריימריז".

עוד נודע כי כעת שוקלים חברי הכנסת אורי אריאל, אפי איתם, צבי הנדל ואריה אלדד לרוץ בנפרד.

בלשכתו של יו"ר המפד"ל דוחים את טענותיהם של חברי הכנסת אריאל והנדל, "אורלב תמך באופן מוחלט בבחירות מקידמות לראשות המפלגה ואף יזם אותן. הטענה כי פעל מאחורי הקלעים אינן נכונות בלשון המעטה. אורלב, ע"פ סקרים שערכנו היה מנצח את יריביו ולכן לא היה לו כל חשש", אומרים מקורביו של אורלב.

"לא ברור למה נציגי תקומה, שחברים במועצה הציבורית, התנגדו בדיון אמש לעריכת הפריימריז הפתוחים לראשות המפלגה. אנו נמתין עד להחלטות המועצה בעניין".  

ח"כ לשעבר יגאל ביבי שלח מכתב דחוף ליו"ר מועצת 'הבית היהודי' האלוף במיל' יעקב עמידרור בעניין בחירת יו"ר מפלגה, "במידה וישנה מחשבה לבטל את בחירת היו"ר בשיטת הפריימריז הפתוחים אני מציע, שיטה אלטרנטיבית שתיתן מענה לשיתוף הציבור וזאת ע"י כינוס של גוף בוחר של  למעלה מ-5000 חברים באיצטדיון יד אליהו והמועמדים יציגו את עצמם ולאח"כ יפתחו במקום קלפיות ותתקיים הצבעה לבחירת יו"ר המפלגה".

"נציגים שיוזמנו לכנס יהיו ראשי ישיבות, מנהלי בי"ס ראשי אקדמיות ומזכירי ישובים וקיבוצים של הציונות הדתית. כינוס מסוג זה יוכל "להציל" את המצב בו נמצאת מפלגת הבית היהודי", דברי ביבי.

אתמול דווח כי המועצה הציבורית של מפלגת הבית היהודי דנה בדרכים השונות להרכבת הרשימה לכנסת ובכלל זה קביעת ראש הרשימה. המועצה החליטה כי לא יתקיימו בחירות מקדימות (פריימריז) בשל חוסר זמן, כסף והחשש כי הדבר יעורר מחלוקות מיותרות במפלגה. המועצה הציבורית הגיעה למסקנה שיש לאפשר לציבור להשפיע על הרכב רשימת הבית היהודי וראשותה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו