שליח חב"ד בעיר ורעייתו מוחזקים כבני ערובה בבניין נרימן בעיר מומבאי שבהודו, כך מסרה המשטרה. רשת התקשורת IBN דיווחה כי באזור נשמעו חילופי אש אך לא מסרה פרטים נוספים.

מדיווחים המגיעים מהודו למרכז חב"ד הבוקר עולה כי החמושים שחררו את בנם הפעוט בן השנתיים ואת התושבים המקומיים שהוחזקו במקום.

לפי המרכז, מטפלת המשפחה - תושבת מקומית - הוציאה את הבן מהבניין בו הוחזקה המשפחה. הזוג הולצברג עדיין מוחזקים במקום.

עובדת הודית שחולצה הבוקר מהבניין דיווחה כי בני הזוג הולצברג נפגעו בפיגוע בבית חב"ד בעיר, והם מוטלים בבית חסרי הכרה.

גורם בקומנדו ההודי אישר כי אחד המחבלים נהרג, אולם במקום נמצאים לפחות ארבעה חמושים נוספים.

ממשרד החוץ נמסר כי "נפתח חדר מצב מיוחד והוא נמצא בקשר עם אנשי הקונסוליה הכללית של ישראל בעיר, אשר מנסים לאתר את כל הישראלים".

באתר חב"ד COL דווח כי השליח לעיר הרב גבריאל הולצברג ואשתו רבקה לא יצרו קשר מאז הפיצוצים שארעו בסמוך לבית-חב"ד.

דובר חב"ד, מנחם ברוד, אמר הבוקר כי אשת השליח ובנה שהוחזקו כבני ערובה נראו יוצאים מבית חב"ד. הרב ברוד ציין כי לא הושג קשר עם השליח הרב הולצברג. בבית חב"ד נשמעו לפני שעה קלה יריות.

"אנחנו מחכים שהם יצליחו ליצור קשר", אמרה ל-COL הגב' יהודית רוזנברג, חמותו של השליח הרב הולצברג. "ייתכן מאוד שמערכת הטלפונים שם קרסה - שזה דבר די תדיר שם", הוסיפה. קהילת חב"ד בעולם מצפה שמשפחת השליח תצליח ליצור קשר ולדווח על הנעשה. סמוך לחצות הלילה (שעון ישראל) התקבל דיווח כי בין החטופים המוחזקים כבני ערובה ישנם גם יהודים, מטיילים מישראל.

עד כה דווח כי 101 בני אדם נהרגו במתקפת הטרור במומבאי, בהם 11 שוטרים הודים ומפקד היחידה ללוחמה בטרור. לפחות 250 בני אדם נפצעו.

ברשתות התקשורת בהודו מדווחים כי המחבלים שביצעו את סדרת הפיגועים במומבאי שייכים לארגון איסלאמי והם דורשים שיחרור חבריהם מהג'יהאד מכל בתי הכלא בהודו. מוקדם לכן דווח כי הארגון ביצע את הפיגועים במחאה על "דיכוי המוסלמים בהודו".

שרת החוץ, ציפי לבני, שוחחה הבוקר עם הקונסולית הכללית במומבאי והתעדכנה בהתפתחויות ובמצבם של הישראלים בעיר. בשיחה נמסר כי האירוע עדיין בעיצומו ואין את מלוא הפרטים, "כשמשרד החוץ והקונסוליה נוקטים במלוא המאמצים לברר את גורל הישראלים הנמצאים במקום בהקדם האפשרי. במשרד החוץ עוקבים מקרוב ובדאגה אחר ההתפתחויות", נכתב בהודעת משרד החוץ. 

בהודעה מיוחדת שפרסמה לבני אמרה "אני מגנה את התקפת הטרור הנפשעת שעדיין מתחוללת במומבאי. זוהי עדות נוספת וכואבת לכך שאיום הטרור הנו האתגר הגדול ביותר עמו מתמודדות ישראל והקהילה הבינ"ל. אין דבר המצדיק רציחתם הבלתי נסלחת של חפים מפשע ולפיכך על הקהילה הבינ"ל לשתף פעולה במלחמה המתמשכת נגד תופעה בזויה ומרושעת זו. אני שולחת תנחומי הכנים למשפחות הקורבנות. תפילותינו ומחשבותינו עם הממשלה והעם ההודיים".