הנרצחת עמדה לעלות מחר לישראל

בין הרוגי פיגוע הטרור בבית חב"ד במומבאי: נורמה שוורצבלט רבינוביץ, אזרחית מקסיקו, שהייתה אמורה לעלות מחר לישראל.

תגיות: מומבאי
עוזי ברוך , ג' בכסלו תשס"ט

נורמה שוורצבלט רבינוביץ, אזרחית מקסיקו, היתה אמורה לעלות מחר (ג') לישראל ולהצטרף לשני ילדיה שכבר עלו לארץ ממקסיקו.

בחודשים האחרונים טיילה נורמה בהודו, מתוך מגמה לעלות לארץ בתום הטיול. היא יצרה קשר עם נציגות הסוכנות היהודית במומבאי, והתעתדה לטוס לארץ מחר, לקראת יום הולדתו ה-18 של בנה מנואל שעלה לישראל לפני כחודשיים.

לנורמה, גרושה בת 50, שלושה ילדים: ג'ין בת 24, סטודנטית המתגוררת בת"א, שעלתה לישראל בדצמבר 2004, מנואל בן 18 שעלה, כאמור, לפני כחודשיים והוא לומד בישיבת "הדרת מלך" בבני ברק ועוד בת אחת, אורלי, בת 21, שמתגוררת עם אביה במקסיקו.

יושב ראש הסוכנות היהודית, זאב בילסקי, הביע צער עמוק על מותה של נורמה שוורצבלט רבינוביץ, שביקשה לעלות לישראל ונרצחה מכדורי המחבלים בשעה שהתארחה בבית חב"ד.

בשבועות האחרונים ביקרה נורמה שוורצבלט רבינוביץ כמה פעמים בנציגות הסוכנות היהודית במומבאי. בנציגות הסוכנות היהודית במומבאי שני עובדים המטפלים בפניותיהם של היהודים בהודו, אשר מבקשים לעלות לישראל או להשתתף בתכניות השונות של הסוכנות היהודית. בהודו מתגוררים כ-4500 יהודים, כ-85% מהם באזור מומבאי.

הסוכנות היהודית מטפלת  גם בכ-7200 אנשי קהילת "בני המנשה" המתגוררים בצפון מזרח הודו, ואשר אמורים לעלות לישראל במהלך התקופה הקרובה.

אמש החליטה הסוכנות היהודית להעביר למשפחות הנרצחים בפיגוע במומבאי כספי תמיכה של הקרן המיוחדת לתמיכה בנפגעי טרור. כספי התמיכה יועברו באופן מיידי לבני המשפחות של היהודים והישראלים אשר נרצחו בפיגוע. יושב ראש הסוכנות היהודית , זאב בילסקי, אומר כי כספי הקרן שגויסו בידי איחוד הקהילות היהודיות בצפון אמריקהUJC)  הפדרציות היהודיות ובידי קרן היסוד, נועדו להמחיש את הערבות ההדדית בעם היהודי, ואת תמיכתה של הסוכנות היהודית ביהודים שנפגעו מפיגועי טרור נגד מטרות ישראליות.

הקרן נוסדה בשנת 2000 ומאז הועברו לאלפי נפגעי טרור ולבני משפחותיהם למעלה ממאה מיליון שקלים. הסוכנות היהודית העבירה מכספי הקרן לנפגעי טרור ישראלים שנפגעו בפיגועים על אדמת ישראל וגם למשפחות יהודיות של נפגעי טרור נגד מטרות ישראליות ברחבי העולם.