שוטר מג"ב שתקף את עטרת לוינגר, אשתו של ראש המועצה הנכנס של קריית ארבע, מלאכי לוינגר, בשבת אחה"צ - היכה אותה, הפיל אותה, בעט בה, דרך עליה נשק וקרע את בגדיה ואת תכשיטיה - הושעה מפעילות מבצעית ורותק לבסיסו. כך מסר היום מח"ט חברון לראשי הציבור בקריית ארבע ובחברון.

השוטר – ששמו סעיד – כבר הספיק לצבור תלונות קודמות מצד מפקדיו קודם לאירוע האחרון.

עטרת לוינגר הגישה תלונה נגד השוטר, ונמסר לה כי תפתח חקירת מח"ש בנושא.

מתחקיר שנערך הבוקר במועצה המקומית בקריית ארבע, עולה כי התנהגותו האלימה של שוטר המג"ב כלפי עטרת לוינגר, היא שגררה בעקבותיה התפרעות של מאות ערבים, אשר רגמו באבנים גדולות מטווח אפס קבוצה של ילדים יהודיים. כלפי אחד הנערים היהודיים, בן 16, נעשה נסיון לינץ' בנוכחות שוטרי מג"ב, והוא נרגם באבנים גדולות לאחר שכבר הופל ושכב על הקרקע. הוא הובהל לביה"ח ושם נתפר ראשו ב-8 תפרים. עוד התברר, כי שוטרי מג"ב שהגיעו לשטח על מנת לפזר את המתפרעים, היכו באלות אך ורק את היהודים. כן התברר, כי הערבי שתמונתו פורסמה בכלי התקשורת כפצוע השרוע על הרצפה, נשכב במקום לבקשת הצלמים, וקם וחזר לביתו לאחר הצילום.

ראשי הציבור בקריית ארבע ובחברון הציגו את הדברים בפני מח"ט הגזרה, וביקשו את התערבותו הדחופה לשינוי בדפוס ההתנהגות והתגובה של שוטרי מג"ב בחברון. כן מחו על נסיונה של משטרת חברון לעצור אתמול ב-2:00 לפנות בוקר את עטרת, ועל ההצגה הראשונית של האירוע בתקשורת ע"י דוברות המשטרה, כאילו עטרת היא שתקפה את המג"בניק.

אירועי השבת בחברון - עדויות מהשטח:עטרת לוינגר, הרב עוזי שרבף ושלמה לוינגר מספרים על אירועי השבת בחברון: אלימות המג"בניקים שהובילה לדבריהם להתפרעות הערבית. מראיין: דוד וילדר, חברון.