השייח' מוחמד טנטאווי, הנחשב לסמכות המוסלמית הבכירה ביותר במצרים, יוצא במתקפה חריפה על העיתון הישראלי 'מעריב'. זאת במסגרת ניסיונותיו להתכחש לכך שהוא עצמו ניגש לנשיא המדינה פרס כדי ללחוץ את ידו במסגרת הועידה הדתית הבינלאומית שהתקיימה באחרונה באו"ם.

השייח' טנטאווי  תקף את 'מעריב' בתגובה לדיווחים בעיתון ולפיהם גרסתו שלא ידע מי הוא פרס כשלחץ את ידו אינה נכונה, וכי הוא עצמו ניגש לנשיא הישראלי כדי ללחוץ את ידו. עוד הוסיף העיתון וטען כי אם לא די בלחיצת היד הרי שטנטאווי ופרס ניהלו שיחת רעים קצרה לאחר לחיצת היד. השייח' התבקש להגיב לטענה זו שהובאה ב'מעריב' במסגרת תכנית בטלוויזיה המצרית, וקבע כי בהכנת התכנית לא נאמר לו שהוא אמור להתייחס לסוגיה, ובכעס הוסיף ואמר על 'מעריב': "הם שקרנים, בני 60 כלבים".

נזכיר כי המפגש בין פרס לטנטאווי התקיים במסגרת הכינוס הבין-דתי בניו יורק, כנס שמאחוריו עמד המלך הסעודי. בכנס נועד הנשיא פרס עם סדרת אישים מהעולם הערבי, אולם לחיצת היד עם טנטאווי עוררה את תשומת הלב הרבה ביותר בעיקר בשל התגובות החריפות במצרים, שם ראו בלחיצת היד החמה בין שני האישים הכרה של השייח' במדינת ישראל ובנציגה הבכיר ביותר. טנטאווי ניסה לבלום את המתקפה עליו בתואנה שלא ידע מיהו האדם שאת ידיו הוא לוחץ, טענה שכאמור הופרכה לכאורה על ידי 'מעריב'.