האם הח"כים הערבים יצפו בסרט פיטנה?

ח"כ אלדד הזמין את הח"כים לכנס בו יוצג סרט "פיטנה", המתאר את מלחמת האסלאם בשאר העולם וביהודים בפרט. השאלה היא האם הח"כים הערבים יגיעו לכנס?

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בכסלו תשס"ט

יו"ר התקווה, ח"כ אריה אלדד, הזמין את חברי הכנסת ובכללם את הח"כים הערבים לכנס בו יוצג סרט "פיטנה", המתאר את מלחמת האסלאם בשאר העולם וביהודים בפרט האם הח"כים הערבים יגיעו לכנס?.

במכתב כתב אלדד, "מעשי הטבח המזוויעים במומבאי חייבים להסב שוב את תשומת לבנו לאופיו הרצחני של הג'יהאד העולמי. מומבאי הצטרפה  למפת הטרור האיסלאמי העולמי, כמו לונדון, ניו יורק וושינגטון מדריד, ירושלים ומוסקבה. מי שסבור שבארץ ישראל מתקיים סכסוך טריטוריאלי מקומי ולא חלק  ממלחמת דת  גלובאלית בין האסלאם לשאר העולם ועל כך ראוי שיחשוב שנית".

בכנס שיתקיים בשבוע הבא ישתתפו פרופ' דניאל פייפס ופרופ ג'ון לואיס מארה"ב, פרופ' שלמה שרן ופרופ' דוד בוקעי מישראל, איתמר מרקוס - יו"ר מכון 'מבט לתקושרת פלסטינית'.

את ההרצאה המרכזית ישא חבר הפרלמנט ההולנדי חירט וילדרס שהפיק את הסרט הדוקומנטארי "פיטנה" המתאר את מלחמת האסלאם בשאר העולם וביהודים בפרט.

הסרט, שהצגתו ברשתות טלוויזיה  גדולות ובאתרי אינטרנט שונים נמנעה בגלל איומים וסחיטה של גופים אסלאמיים או מדינות מוסלמיות שונות, יוקרן במלואו בכנס. לאחר הקרנת הכנס יתקיים דיון בעניין".

מחברי הכנסת הערבים טרם נמסרה תגובה בעניין השתתפותם בכנס זה.