מיקרוסופט מתכננת להוציא לשוק תיקון מיוחד לפגם בטיחותי שהתגלה באינטרנט אקספלורר. הפגם, ככל הנראה, פגע בכ- 10,000 אתרים.התיקון המיידי יהיה זמין לציבור הרחב החל מהיום בערב, כך נמסר ממייקרוסופט.

הפגם באינטרנט אקספלורר נתן אפשרות לגורמים עוינים להשתלט על מחשבים של אנשים פרטיים ולהוציא מתוכם סיסמאות שונות.

"אינטרנט אקספלורר"  נמצא בשימוש של הרוב המכריע של משקי הבית המשתמשים במחשבים. הפגם שנמצא השבוע יכול לגרום לבעיות בכל הגרסאות של . עד כה, הנפגעים העיקריים מהפגם היו משתמשים המריצים את אינטרנט אקספלורר 7, שמותקן בכ-60% מהמחשבים בעולם.

"קבוצות עבודה של מיקרוסופט מכל העולם עבדו מסביב לשעון על מנת לפתח עדכון גירסה לצורכי ביטחון מידע, על מנת להגן על לקוחות הקצה", נאמר בהצהרה שפרסמה חברת התוכנה.

"עד שהעדכונים יהיו זמינים, מיקרוסופט מעודדת בחום את קהל לקוחותיה לפעול על פי הוראות המדריך "הגן על עצמך", המפורסם באתר האינטרנט של מיקרוסופט. המדריך כולל הוראות להפעלת העדכונים האוטומטיים דרך תוכנת חלונות, על מנת להבטיח שהלקוחות יקבלו את העדכון הקריטי ברגע שבו הוא יהיה זמין", נאמר בהצהרה.

על פי ריק פרגוסון, יועץ בטחוני בכיר בחברת טרנד מיקרו, הפגם נוצל עד כה לשם גניבת סיסמאות למשחקי מחשב שונים, אבל מידע חשוב יותר עשוי להיות בסכנה גם עכשיו- עד להורדת הגרסה של התיקון.

"זה לא בלתי נמנע שהמצב נוצל על ידי גורמים עברחחניפ. זו רק שאלה של זמן עד שהסוסים הטרוייאנים, שכבר הושתלו במחשבים, יתחילו לפעול", הוא אמר.

מומחים טוענים כי דווקא ההחלטה המיקרוסופטית למהר ולהוציא גרסת תיקון, מצביעה על כך שאכן מדובר בתקלה שבצידה סכנה פוטנציאלית אדירה למשתמשים.

דפדפנים  כמו Firefox, אופרה, כרום, ספארי וכדו', פגיעים לחור האבטחה. מומחים טוענים כי לאנשים מוטב להחליף את הדפדפן שלהם, עד להוצאת טלאי תיקון.