מועצת יש"ע הגישה הבוקר באמצעות בא כוחה, עו"ד נפתלי וירצברגר, עתירה לועדת הבחירות המרכזית למתן צו מניעה אשר יאסור על פרסומי חוצות ומודעות בעיתונות הכתובה במסגרת קמפיין "יוזמת ז'נבה – טוב ליהודים".

בעתירה שהוגשה נגד מטה יוזמת ז'נבה, ומפלגות העבודה, מרצ, וקדימה, נכתב כי "קמפיין זה מהווה תעמולת בחירות סמויה עבור מפלגות השמאל, תוך עקיפת המגבלות והגדרים של דרכי התעמולה המותרות על פי החוק".

בנימוקים לבקשה נאמר כי "מסע הפרסום כולל פרסומים שכולם עידוד ותמיכה בהקמת מדינה פלשתינאית ופגיעה בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. התעמולה המוסווית שבמודעות משרתת את מפלגות השמאל אשר תעמולתן מתבססת על הפגיעה בהתיישבות היהודית ביו"ש, תוך זריעת אשליית שלום ורגיעה בקרב ציבור הבוחרים. העותרת הינה גוף המאגד את מתיישבי יש"ע שעל גבם מבקשות המשיבות לקבל מנדט מהבוחר הישראלי והקמפיין האמור מציג את המתיישבים והשקפת עולמם כמכשול לשלום".

עוד נכתב כי "המודעות האמורות ופרסומן עומדים בניגוד להוראות החוק – הן מבחינת גודלן והיקפן, וגם לאור ההתחפשות שלהן בהעדר ציון מפורש של המפלגה העומדת מאחריהן כאשר בדרך המתחכמת האמורה יש משום הטיה של כמות וגודל הפרסום למחנה השמאל מתוך כלל נתח הפרסום. העותרת תטען כי מדובר בתעמולה מוסווית בלתי הוגנת החורגת מן ההגבלות שקבע המחוקק בסעיף 10 לחוק, כאשר הפרסום מנסה לעקוף את מגלות כמות הפרסום המוקצב לכל מפלגה".

"מניעת הפרסום", מסכמת העותרת, "נדרשת על מנת לקיים ויכוח ציבורי הוגן, במסגרת כללי התעמולה שקבע המחוקק, ולהימנע מבעלי ממון לרכוש את לב הבוחר בהפצת תעמולה זדונית, שמפרסמיה מדירים עצמם מהפרסום, תוך פגיעה בעקרונות שוויוניים והוגנים במסגרת מערכת הבחירות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו