למרות המשבר הקשה במשק, קבוצת הרכב "קל אוטו", החמישית בגודלה בישראל, מרחיבה את שורותיה ומגייסת 100 עובדים חדשים.

מהחברה נמסר כי בין המשרות המבוקשות: שמאי רכב, נהגים, נציגי שירות לקוחות, אנשי מכירות, מנהלי חשבונות, אנשי תפעול, מנהלי מגרש השכרה, פקידי ביטוח ועוד. כמו כן, מחפשת קל אוטו עובדים רבים למשרות ניהוליות ביניהן: סגן מנהל סניף, מנהל רכש, מנהל תפעול, מנהל תחום שיתופי פעולה עסקיים, מנהל תחום אינטראקטיב ועוד. העובדים החדשים של קל אוטו יקלטו במטה ובמחלקות ההשכרה, הליסינג ומכירת הרכב של הקבוצה, וכן כעובדים בקל אוטו סוכנות לביטוח, ובקל מדיה, סוכנות פרסום החוצות של החברה.

"ענף הרכב הפך חלק בלתי נפרד מהמגזר העסקי ויש בו תחומים מרתקים ומאתגרים עם שכר יפה בצידם" מסביר שמוליק קליין, מנכ"ל החברה. "בכוונתנו להרחיב את הפעילות העסקית ולבצע מספר התאמות לדרישות השוק בשנת 2009 ולשם כך אנו זקוקים לתוספת של עובדים מקצוענים שיצטרפו לקל אוטו, בייחוד בתקופה זו", הדגיש קליין.

לראשונה בענף הרכב, העובדים שיאיישו את המשרות החדשות, ביניהן משרות ניהוליות רבות, יעברו הכשרה של מספר חודשים בקל אוטו קולג', המכללה ללימוד מקצועות הניהול העסקי בענף הרכב שנפתחה השנה. בקולג' הייחודי שנפתח השנה לציבור הרחב יעברו מנהלי העתיד של החברה הכשרה ניהולית מלאה, בתחומי השיווק, אומנות המכירה, מימון ופיננסים, תפעול, רכש ועוד, עם התמחות בענף הרכב.

שמוליק קליין, מנכ"ל החברה, מציין ש"קליטת העובדים ותהליך ההכשרה המקצועי אותו יעברו בקל אוטו קולג', היא חלק מתכנון הצמיחה ושיפור השירות והייעוץ המקצועי הניתן ללקוחותינו. כיום הלקוחות זקוקים עוד יותר ליד מקצועית מכוונת ולייעוץ של מומחים, כדי לחסוך, לייעל ולהתמודד טוב יותר בתקופת מיתון".

לאחרונה אף הודיעה קבוצת קל אוטו כי תשדרג את צי הרכב שלה ותרכוש עד סוף השנה 1,500 כלי רכב חדשים בהיקף מוערך של כ-150 מיליון ש"ח. החברה מתכוונת לנצל את המחירים הנמוכים בשוק הרכב כדי לשדרג את צי הרכב העומד להשכרה ולליסינג, ולהזרים כלי רכב למחלקת מכירת הרכב בחברה.