בישיבת חירום באוניברסיטת בן-גוריון הוחלט כי תעשה פניה לפיקוד העורף על מנת שיבחן בימים הקרובים את האפשרות להחזיר את הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה או בחלק מהם זאת על בסיס אפשרויות המיגון הקיימות בהן

ראשי מערכת ההשכלה הגבוהה קיימו היום ישיבת חירום עם המוסדות להשכלה גבוהה הסגורים בעקבות המצב הביטחוני בדרום הארץ.

בעקבות המצב הביטחוני בדרום הארץ ועוטף עזה כינסו היום שרת החינוך ויו"ר המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), פרופ' יולי תמיר, ויו"ר הועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת), פרופ' שלמה גרוסמן, ישיבת חירום עם ראשי המוסדות להשכלה גבוהה ונציגי הסטודנטים (רצ"ב רשימת המוסדות) שהלימודים בהם הופסקו בהוראת פיקוד העורף בשל היותם בטווח ירי הטילים בדרום הארץ.

במהלך הישיבה, אותה אירחה הנהלת אוניברסיטת בן-גוריון, בראשותה של הנשיאה, פרופ' רבקה כרמי, הוחלט על ידי המשתתפים לבחון את החלופות להיערכות לשלב החזרה ללימודים. בישיבה הוחלט כי תעשה פניה לפיקוד העורף על מנת שיבחן בימים הקרובים את האפשרות להחזיר את הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה או בחלק מהם זאת על בסיס אפשרויות המיגון הקיימות בהן.

שרת החינוך, פרופ' תמיר, אמרה בישיבה כי "על המוסדות לפעול ככל הניתן על מנת לסייע לציבור הסטודנטים בכלל ולסטודנטים המשרתים בשירות מילואים בפרט". תמיר ציינה שלראשונה זכויות הסטודנטים במילואים מעוגנים בחוק ועל המוסדות להשכלה גבוהה למצוא את המענה הראוי והנדרש ברוח החוק על מנת להקל על הסטודנטים המשרתים בימים אלה את המדינה ופועלים למען בטחונה.

יו"ר ות"ת, פרופ' גרוסמן, הוסיף "ההקלות הניתנות לסטודנטים מתוקף החוק הנם המינימום שעל המוסדות לעשות למען ציבור הסטודנטים שנפגע מהמצב הביטחוני בדרום הארץ".

המועצה להשכלה גבוהה שלחה היום מכתב לראשי המוסדות להשכלה גבוהה בנושא ההקלות שיש להעניק לציבור הסטודנטים בשל המצב.