יו"ר הבית היהודי: אנחנו לא חרדים מנשים

יו"ר מפלגת "הבית היהודי-מפד"ל החדשה" הצהיר כי מפלגתו אינה חרדה משילוב נשים. "אנו רואים בנשים שותפות מלאות בבניין המשפחה, הקהילה והאומה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א בטבת תשס"ט

"אנחנו לא חרדים מנשים", הצהיר יו"ר מפלגת "הבית היהודי-מפדל החדשה" הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ בכנס הנהלת תנועת האישה הדתית לאומית  - "אמונה" שהתקיים בבני ברק. 
 
הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ שיגר תנחומים למשפחות הנופלים ואמר כי "בוגרי הציונות הדתית, החיילים עם הכיפות הסרוגות,  מתחנכים על ערכים של הקרבה ונתינה ושל אהבת העם והמולדת - ולכן אין זה מפתיע שהם מהווים את חוד החנית ולוחמים בחזית, ולכאבנו נהרגים על משמר העם והארץ".
 
הרשקוביץ תקף את תנועת "האיחוד הלאומי" על כך שאין ברשימתם לכנסת אף אישה וכן את התבטאויותיו של יו"ר "האיחוד הלאומי" כצל'ה, בשבועון "מקור ראשון" האחרון, בו אמר כי "נשות ישראל ימחלו על כבודן למען המאבק על ארץ ישראל", וכי במידה והיו נשים ברשימה, הרי שהדבר היה עומד בסתירה לעמדתם של רבנים התומכים במפלגה. 
 
"אנחנו לא חרדים מנשים", הצהיר הרב, "לצערנו, אש החרדיות החלה ללחך גם בשדותינו ואש זו זרה לנו וליהדות".
 
"אנו רואים בנשים שותפות מלאות בבניין המשפחה, הקהילה והאומה, ומצדדים בשילובן בכל מגזרי העשייה", הוסיף ואמר כי "בעשירייה הראשונה של רשימת "הבית היהודי" שתי נשים שלכל אחת קבלות על עשייה למען החברה והקהילה. עשייה שלא רק שאינה עומדת בסתירה לעמדתם של רבנים, אלא אף נתמכת ומעודדת  על ידם".