במעמד אנשי ציבור וראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, חילקו אתמול אנשי ארגון הצלה יו"ש ציוד חירום רב, בשווי של 380,000 ₪, ליישובי עוטף עזה. זאת לנוכח הירי הנמשך לעבר יישובי עוטף עזה והמחסור שנרשם שם.

הציוד, תרומת קרן מוסקוביץ', כלל: 64 ערכות חובש, 5 ערכות רופא, 15 דפיברילטורים מתקדמים של חברת פיליפס, 100 ערכות עזרה ראשונה למקלטים, 90 אפודי מיגון, 200 מטפים, 30 אלונקות, פנסים ועוד.

טרם החלוקה שמעו הנוכחים סקירה על המציאות של היישובים במועצה והתנהלותם נוכח האיום המתמיד. ראש המועצה התייחס לצורך הגדול בציוד החירום שחולק והביע את תודתו לקרן מוסקוביץ על התרומה הנדיבה, ולהצלה יו"ש על הסיוע. כמו כן הודה לנוכחים על הסולידאריות שהם מפגינים בימים אלו.

יצוין כי תרומה זו של קרן מוסקוביץ מתווספת לתרומות נוספות שהועברו ליישובי עוטף עזה בעבר, בין השאר תרמה הקרן שמונה מיליון ₪ עבור בניית שני מרכזים רפואיים באזור. עוד נזכיר כי מזה זמן רב מקיים ארגון הצלה יו"ש קשר הדוק עם אנשי רפואה וחירום ביישובי עוטף עזה, תומך ומעניק מניסיונו. לארגון ניסיון רב בטיפול בטראומה וטיפול בנפגעים באזורי קונפליקט.

בנוסף לחלוקת הציוד הנוכחית, כבר כארבע שנים מפעיל ארגון הצלה יו"ש מתנדבים בשדרות וביישובי עוטף עזה. בעקבות הדריכות המתמדת והפעילות המוגברת, קיים עומס רב על אנשי רפואה ביישובי עוטף עזה ומורגשת עייפות רבה. בהתאם לכך שלח ארגון הצלה יו"ש מתנדבים מיהודה ושומרון לתפוס כוננות ולהחליף את אנשי הרפואה המקומיים על מנת שאלו יוכלו לנוח ולאגור כוחות להמשך. הארגון מתכונן להמשיך בהערכות זו כל עוד שיתבקש.

כאן המקום להזכיר כי ארגון 'הצלה יו"ש' הוקם עם פרוץ האינתיפאדה באוקטובר 2000. הארגון עוסק בהצלה, טיפול ראשוני והכפלת כוח לכוחות הרפואה, הכיבוי והחילוץ באזורים בעלי מציאות ביטחונית מורכבת. הארגון פועל בשיתוף פעולה מלא עם צה"ל, מערכת הביטחון וגורמים ממלכתיים. הארגון פועל כולו על בסיס התנדבות ומונה כיום כ-700 מתנדבים מקצועיים מהשורה הראשונה ביניהם: רופאים (כולל רופאים מומחים לטראומה), אחיות, פרמדיקים וחובשים בכירים.