שניים מהחללים מהמלחמה בעזה, סרן יהונתן נתנאל ורב סרן דגן ורטמן הי"ד, הם בוגרי ישיבת ירושלים לצעירים (ישל"צ). ראש הישיבה, הרב ירחמיאל וייס, מספר לערוץ 7 כי הוא "מתגעגע לשני האנשים המופלאים האלה". הרב וויס מוסיף כי ישנו כאב "על אובדן קצת מיותר, שהיה נמנע עם מדיניות נכונה של הקברניטים".

ראש הישיבה מספר על שני תלמידים מדהימים, שבעיניו הם כמו החיילים של המשיח - שילבו פתיחות ערכית רוחנית לצד תורנית, אנשים נפלאים שגילמו מעין שלימות אידיאלית, בחורים שעשו את הדברים מתוך הכרה אמיתית ועשו את זה על אף הבלבול והחולשה ששוררים היום בקרב ההנהגה, והם עשו את זה מתוך ענווה אמיתית.

לדבריו אין ספק כי אלה שהביאו את אוסלו, הם גם אלה שהביאו לתוכנו את כל הרוצחים האלה שקודם לכן ישבו  בטוניס. "אותם אנשים יצרו במדינה אווירה שהביאה עלינו, בעזרת פוליטיקה הזויה, את כל הטירוף שאיתו אנחנו מתמודדים היום. דווקא על רקע המציאות הקשה הזאת אנחנו רואים פה לוחמים שהתעלו מעל הכל ולמרות שיש כאלה שמרגישים שהם לא מסוגלים להצטרף כיום למערכת, הם הרגישו שהמדינה היא לא של הפוליטיקאים אלא של עם ישראל, ומה שקורה פה הוא משהו הרבה יותר עמוק ורציני".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו