אורחת לא צפויה הגיעה אתמול (ראשון) למרכז לאימוני יבשה (מל"י) בצאלים במטרה לחזק את רוחם של אנשי המילואים שגויסו במבצע "עופרת יצוקה": קרנית גולדווסר, אלמנתו של רס"ר אהוד גולדווסר ז"ל, שנחטף ונרצח על ידי מחבלי החיזבאללה עם חברו אלדד רגב ז"ל.

את המפגש הייחודי יזם קצין החינוך והנוער הראשי, תא"ל אלי שרמייסטר, כחלק ממאמצי ההסברה הערכית שמוביל חיל החינוך והנוער מאז החל המבצע ברצועה. כך מדווח אתר צה"ל.

"הרבה אזרחים מעוניינים לתרום במצב הנוכחי לחיילים, לצה"ל. גם אני הגעתי מהטעם הזה. רציתי לחבק, לאהוב ולחזק אותם, זוהי סיטואציה מאוד מרגשת", סיפרה גולדווסר. "דיברתי אליהם מהלב, על התחושות שלי ועל האופן בו הם מצטיירים בעיני הציבור הישראלי".

על פי הדיווח מפקדים בכירים מזרוע היבשה סקרו בפני גולדווסר את מדיניות האימונים החדשה של מערך המילואים, שגובשה בעקבות לקחי מלחמת לבנון השנייה. "הדגשתי בפני המילואימניקים שלעם ישראל יש תחושת גאווה מצה"ל ומחייליו", ציינה גולדווסר. "אפשר לראות בוודאות שהדרג המדיני והדרג הצבאי יודעים מה הם עושים, שהכול מאורגן עד הפרט האחרון והלקחים הופקו". 

בפגישתם עם גולדווסר, סיפרו גם חיילי השריון עצמם על האימונים האינטנסיביים ועל המוטיבציה הגבוהה, והביעו עניין בדעת הקהל המקומית והלאומית. גולדווסר ציינה בפני חיילי המילואים כי נכונותם להתגייס למילואים מאחדת ומלכדת את החברה הישראלית, ומבטיחה שהעם נושא על כתפיו את האחריות לעתיד המדינה והחברה הישראלית.

"גורלי קושר אותי בצורה מיוחדת לאנשי המילואים, סיפוריהם ותחושותיהם מוכרים לי", הסבירה גולדווסר. "יכולתי לראות בקהל חייל שממש דומה לאודי, וזה ברור לי – אם אודי היה כאן, הוא היה הראשון להתגייס למבצע".