בן ארי בכנסת: מדובר כאן באויבים של ממש
(בוידאו: ד"ר מיכאל בן ארי)ועדת הכנסת מתכנסת כעת כדי לדון בבקשה לפסול את המפלגות הערביות, בל"ד ורע"מ- תע"ל, מהכנסת ה-18, בנימוק שהן שוללות את קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.בשבועות האחרונים הוגשו לוועדת הבחירות שלוש בקשות פסילה נגד בל"ד. מגישי הבקשות - האיחוד הלאומי, ישראל ביתנו וחבר שינוי, איתי פורמן - טענו בין היתר שבל"ד אינה מכירה במדינת ישראל כמדינה יהודית ותומכת במאבק מזוין נגד מדינת ישראל. לפי שעה, מסתמן רוב בוועדה לפסול את רשימת בל"ד בנימוק שהמפלגה שוללת את זכות קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

עורך הדין והיועץ משפטי של ישראל ביתנו, יואב מני, תקף בדיון את החכ"ים הערבים המבקרים במדינות טרור, "הציבור לא מבין מה קורה במדינה. איך יכול להיות שחבר כנסת יוצא עם דרכון דיפלומטי למדינות ערביות ומשתתף בכנסים של חיזבאללה וארגוני טרור... הציבור מסתכל ולא מאמין. זה כבודה של הכנסת".

"הח"כים הערבים אומרים כי מדינת ישראל לא יכולה להיות מדינת היהודים... צריך להיזהר - פחות מדור מדינת ישראל עלולה להיעלם, יהיו רק קהילות קטנות תחת שלטון מוסלמי", מזהיר מני. "עזמי בשארה הוא בל"ד ובל"ד זה עזמי בשארה. כמו שרבין עבודה ובגין זה ליכוד".

מני הוסיף כי "חבר פרלמנט ישראלי משתתף בהלוויה של רב מרצחים תוך שהוא משתמש בדרכון דיפלומטי שהעניקה לו כנסת ישראל –זו תמונה מעוותת. זה סוף מדינת ישראל כמדינה יהודית –אי אפשר לראות את זה בצורה אחרת. הם לא רוצים אותנו כאן הם רוצים רוב ערבי כאן, הם קוראים ליום העצמאות יום השואה", תקף מני.

ד"ר מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) אמר בדיון "מדובר כאן באויבים של ממש. אנחנו לא מבחינים בין בל"ד או מפלגות ערביות האחרות", אמר וציטט את זחלקה שאומר "הציונות היא היעד אליה מכוונים הטילים. אני קורא להעמיד לדין את אולמרט וברק".

לדבריו, זחאלקה משתמש בטלפון של המדינה כדי לפגוע במדינה. "יש לשים את הח"כים האלה במקום הראוי להם –בכלא. טיבי ביקר בלבנון –אנחנו לא יודעים מה הוא עשה שם. לא חוזרים על טעות פעמיים –פעם שנייה זה פשע והדם יהיה עלינו".

בן ארי הוסיף "הרשויות לא עושות דבר נגד האויב שמנסה לפגוע במדינת ישראל , זה כבר לא שהכתובת על הקיר יש כאן אמירה ברורה לפגוע בנו, במדינת ישראל".

"אני קורא מכאן לכולם ובמיוחד לחברי הוועדה– בשארה הוא נורה אדומה ולוהטת, אני מקווה שאחרי השעה הזאת הם כבר לא יהיו ח"כים ואם כן אני אדאג לכך בכנסת הבאה להשיב להם כגמולם", סיים בן ארי את דבריו.

ח"כ ד"ר ג'מאל זחאלקה, יו"ר מפלגת בל"ד, אמר כי למפלגתו יש סניפים בכל הארץ מכל הדתות ומכל הגילים, "תנועת בל"ד פעילה בכל התחומים. יש לנו תפיסה אידיאולוגית –אנחנו עומדים מאחורי כל מילה במצע שלנו, ואם רוצים לפסול אותנו על המצע שלנו אנחנו מוכנים להיפסל .ח"כ בשארה הוא מייצג את המפלגה ונתון לרדיפה פוליטית והשב"כ תפר נגדו תיק. מדובר כאן בנקמה פוליטית של הממסד הישראלי", אמר.

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) אמר בתום הדיון כי "כל קול לקדימה הוא כדור בחזה של ילד פלסטיני בעזה".

חיים אשר פרוימוביץ, נציג הליכוד בועדת הבחירות לכנסת מטעם הליכוד, אמר בתגובה לדברי ח"כ טיבי כי "כל קול לטיבי זה טיל וגראד לאשקלון ויישובי הדרום".

"מי שלא יתמוך פה היום בפסילת הרשימות של המפלגות הערביות יתמוך בהמשך הירי, אנחנו במצב של פיקוח נפש הרשימות האלה פגועות בביטחונה ובקיומה של מדינת ישראל", הוסיף.

בן ארי בכנסת: מדובר כאן באויבים של ממש

(בוידאו: ח"כ אחמד טיבי)

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו