רב הישוב תקוע, הרב מנחם פרומן, שנפגש בעבר עם בכירי חמאס סבור כי ניתן להגיע להסכם עם תנועת החמאס רק על בסיס דתי. הרב פרומן מתאר בראיון לערוץ 7 על הפגישות עם בכירי החמאס, "נפגשתי עם אחמד יאסין - שם רשעים ירקב והוא היה נכון להגיע להסכם דתי איתי".

לדעתו של הרב פרומן הבעיה היא שממשלות ישראל לא מוכנות לשמוע על הסכם דתי וכי הן שבויות בקונספציה לפיה דת זה מלחמה. "עם דת אי אפשר לעשות שלום. דת היא סיבת המלחמות בעולם. הדעה הקדומה הזו מנחה את כל ראשי הממשלה".

הרב פרומן מציין כי ראש הממשלה רבין סירב לשחרר את יאסין בתמורה לשחרורו של החייל נחשון ווקסמן הי"ד למרות הסכם שהושג בימים שלפני הרצח. "פניתי לרבין והוא ענה לכל הגורמים בעניין - נייט! (לא), "אני לא עושה הסכם שלום עם תנועת טרור".

לדעת הרב פרומן לא ניתן להגיע להסכם נצחי עם ארגונים כמו החמאס, "אני לא אוותר על ארץ ישראל והם לא יוותרו על כל כיבושה של ארץ ישראל. המשותף לשנינו שאנו מאמינים באלוקים ועלינו לחיות במצב הנוכחי עד בואו של המשיח".

"חשוב לחמאס שישראל תכיר בה כתנועה לגיטימית ולא כמועמדים לחיסול - הדבר מאוד חשוב להם. והסכם דתי על פי ההלכה שלהם זה יחייב אותם לטווח ארוך יותר מהסכם חילוני...צריך ללחוץ אותם עד אשר יסכימו", אמר הרב פרומן.