בכתבה שפירסם העיתון סופר איך לוחם חמאס צעיר ועטור זקן עומד מתחת לגגון של חנות במרכז עזה בניסיון להסתתר מפני המזל"טים הישראליים. "מוחמד, 24, המשתייך לגדודי עז אל-דין אקסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, אומר שהוא ושאר הפעילים לובשים בגדים אזרחיים, מחביאים את כלי הנשק שלהם ולא מסתובבים יותר בקבוצות. הוא מתעקש שלחמאס עדיין יש מלאי גדול של רקטות אותן ניתן לשגר מבונקרים מוסתרים" – מדווח ה"טיימס".

מחבלים מתאבדים, לעומת זאת, הם סיכון מסוג אחר – כותב ה"טיימס". בשבת שעברה, אדם חגור חגורת נפץ זינק מסמטה צדדית בג'בלייה לעבר כוח ישראלי שעבר במקום. הכוח ירה במחבל שניות לפני שפוצץ עצמו. בשלב מוקדם יותר של הלחימה הקרקעית, מחבל מתאבד רץ לעבר מנטרל פצצות ישראלי, לפת אותו בחוזקה ופוצץ את שניהם יחד. מספר התקפות מסוג זה התרחשו, ביניהם שתיים שבוצעו בידי מחבלות מתאבדות.

 היומון "א-שרק אלאווסט" היוצא בלונדון טוען כי צה"ל מנצל את יתרונו הטכנולוגי כדי לפרוץ לתדרים של כלי תקשורת של החמאס ברצועה ולשדר דרכם תכני תעמולה נגד הארגון כחלק ממבצע "עופרת יצוקה".

על פי היומון צה"ל מנסה לשבור את רוח הלחימה של ציבור הצופים והמאזינים, אשר ישראל מניחה כי הם תומכים בחמאס. תעמולה זו מציגה את לוחמי החמאס, בהם הבכיר מחמוד אלזהאר, כפחדנים ואת החמאס כארגון טרור שאינו דואג לאינטרסים של העם הפלסטיני, אלא מהווה כלי בידיה של איראן.

עוד מדווח היומון כי צה"ל מפזר מעל בתי התושבים עלונים בשפה הערבית, הקוראים לא לשתף פעולה עם החמאס בטענה כי הארגון קורס ופעיליו מתחפשים לאזרחים כדי להינצל.

החשוב מכל, מציין היומון, הוא שגם לאחר 17 ימי לחימה, צה"ל לא הצליח לכבוש ולו אזור מגורים אחד ברצועה, וזאת למרות ההפצצות הכבדות.

הדיווח מספר כי רוני דניאל, הכתב הצבאי של הערוץ השני, הנחשב לאחד התומכים הנלהבים ביותר במבצע, הודה כי נאסר עליו לספר על ההפתעות בהן נתקלו חיילי צה"ל ברצועה ואשר מונעות מהם להתקדם.