(דברי אולמרט וברק באדיבות הערוץ הראשון)

הקבינט המדיני ביטחוני אישר את הפסקת האש עם ארגוני המחבלים בעזה. שר האוצר, רוני בר-און ויו"ר ש"ס, השר אלי ישי התנגדו בישיבת הקבינט להפסיק את המבצע בעזה, השר רפי איתן נמנע.

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר הערב בתום כינוס הקבינט כי יעדי המבצע בעזה הושגו במלואם, "המערכה הוכיחה את כוחה של ישראל וחיזקה את ההרתעה...הגענו לשורת הבנות שיבטיחו כי התעצמות החמאס תלך ותקטן...ניסינו להימנע עד כמה שניתן מפגיעה באוכלוסייה...הנהגת החוץ של החמאס התעלמה מהסבל של האוכלוסיה הפלסטינית".

אולמרט אמר כי ישראל תינצור את האש בעזה החל מהשעה 02:00 הלילה ותחדל מפעילותה ההתקפית. "אם ימשיך החמאס בפעילותו הוא יופתע שוב מנחישותה של ישראל. אני לא מציע לו לנסות אותנו".
 
שר הביטחון, אהוד ברק, אמר הערב "אנחנו נוצרים את האש אך אין ביטחון מוחלט. אם חמאס ימשיך לירות יגיב צה"ל בחומרה". בהתייחסו לחייל גלעד שליט אמר "יש לצה"ל ברית לא כתובה עם ההורים ששולחים את בניהם למערכה ואת הברית הזאת לא נפר. כל מה שניתן וראוי יעשה ובזמן כדי שנראה את גלעד שליט בריא ושלם בבית".

הערב הגיעו 12 שרי הקבינט למשרד ראש הממשלה בקריה בתל-אביב לדון עם ראשי מערכת הביטחון בהמשך פעולת צה"ל "עופרת יצוקה" בעזה.

אתמול חתמו שרת החוץ ציפי לבני ומקבילתה האמריקאית קונדוליזה רייס, על מזכר הבנות ביטחוני-מודיעיני בנוגע לטיפול ומעקב משותף בנתיבי הברחות הנשק מאיראן לרצועת עזה.השתיים חתמו על מזכר שכולל מספר נקודות בעלות אופי ביטחוני אסטרטגי שאמור לתת לישראל את הערבויות שיאפשרו את הפסקת הלחימה.

סוגיית החייל החטוף גלעד שליט לא מוזכרת כלל במזכר ההבנות עם האמריקאים וההסכמים עם מצרים.

כתבות נוספות:

"הפסקת אש היא מלכודת אש"

אלפים הפגינו בפריז נגד פעולת צה"ל

חיל האוויר תקף למעלה מ-100 מנהרות

משרד הבריאות פותח מרפאה במחסום ארז

משפחת שליט שוברת שתיקה

העצני: ציר פלדלפי חייב להיות בידנו

"סיום הלחימה חייב להביא שקט"

בשבת: חמישה לוחמים נפצעו קשה