טקס השבעתו של הנשיא הנבחר ברק אובמה החל. אזור ה'מול' - הפארק שמשתרע למרגלות גבעת הקפיטול, מלא בכשני מליון אנשים הממתינים לטקס ההשבעה. הם לא חוששים מהקור והם שם כבר מאתמול במטרה "לתפוס מקום".

הטמפרטורה בבירה האמריקאית עומדת בשעות הבוקר של יום ההשבעה על כמינוס 7 מעלות צלזיוס אבל התושבים הנלהבים לא נרתעים מהקור.

העיר וושינגטון שכבר ידעה טקסי השבעה רבים לא זוכרת התרגשות ברמה כזו,  ברחבי העיר פזורות מקהלות שהגיעו מרחבי ארה"ב, מקהלות של ילדים וקשישים, של שחורים ולבנים, מבוגרים וצעירים.

בין המוני האנשים השוהים בבירה כבר משעות הבוקר המוקדמות ישנם רבים שבאו מחוץ למדינה ואף ליבשת, והכול בשביל לראות את הטקס המיוחד. הגיעו מבוגרים וילדים קטנים, בריאים וחולים. כולם מצטופפים בקור מקפיא עצמות.

"אני חושבת שכולם מאוד נרגשים להיות כאן כי אובאמה מסמל עבור כולם ת הראייה העתידית", אמרה סילביה שוהן מפניקס, אריזונה.  "זה כאילו אנחנו מסוגלים לעשות הכל. תראו מה עשינו כאן. אנחנו ולא הפוליטיקאים. העם!".

רבים סיפרו כי הכרטיסים טקס ההשבעה של קלינטון היו קלים להשגה, ואילו היום היה צורך להילחם על הכרטיסים הרבה זמן מראש, וגם אז לא בטוח שניתן היה להשיג כרטיסים.

"מעולם לא ראיתי כל כך הרבה אנשים נרגשים ממאורע כזה", אמר גארי דין מפורטלנד, אורגון. "אני חושב שיש לכולנו השראה היום".

את הבוקר האחרון כאזרח מן השורה החל ברק אובמה בתפילה בכנסיה הסמוכה למעון הארוח הרשמי ה'בלייר האוס' שם אמר כי ארה"ב נכנסת ל"עידן חדש של מחויבות", וכי הוא מתכוון להתוות חזון רחב עבור השנים הקרובות תוך הדגשת הצרכים המיוחדים הפנימיים והחיצוניים של המדינה, ובהתחשבות בצרכי הבטחון ובערכים המוסריים האמריקאים.

כשעתיים לפני טקס ההשבעה נפגשו הנשיאים, היוצא והנכנס, לפגישת נימוסים אחרונה עם סגניהן ונשותיהם בבית הלבן. כאן המקום להזכיר כי סגן הנשיא ריצ'ארד צ'ייני יכבד את טקס ההשבעה בשבתו על כסא גלגלים. אמש בשעה שארז את חפציו לקראת המעבר לביתו הפרטי בעיבוריה של וושינגטון מתח שריר בגבו ולכן, כאמור, הוא יגיע לטקס בכסא גלגלים.

מי שלא יגיע לטקס ההשבעה הוא מזכיר ההגנה רוברט גייטס  שמשמש ק"קצין תורן" האחראי על בטחון ארה"ב ומי שאמור לקבל החלטות במידה והמדינה תותקף והנשיו היותצא או הנכנס לא יהיו כשירים לחליט החלטות בטחוניות מכריעות לדוגמא : התקפה אטומית, שלא נדע.