יו"ר ש"ס אלי ישי אמר אתמול כי  "ש"ס יוצאת למערכה גורלית לעם ישראל שלא תהיה פשוטה ומובנת מאליה", כך פורסם היום בעיתון 'ישראל היום'

ישי הסביר כי יש אופציה שתהיה קואליציה כמו בממשלה הקודמת ליכוד-שינוי- עבודה, "ישנה אופציה של ליכוד-קדימה-עבודה, היא אופציה, והיא מסוכנת  לעם ישראל, לזהות היהודית, לערכים יהודים, למסורת יהודית ולסטטוס-קוו, זה דבר שעלול לקרות".

את הדברים אמר ישי במסיבת עיתונאים למגזר החרדי שנערכה בירושלים במהלכה פירטו ראשי ש"ס את הישגיהם בקדנציה הנוכחית והמטרות לאחר הבחירות שייערכו בעוד פחות מחודש.

יו"ר ש"ס הצהיר כי לאחר הבחירות ידרוש את תיק השיכון, "יש מצוקת דיור אמיתית, אלפי זוגות נישאים בשנה ואין מענה. ש"ס תבקש את משרד השיכון ותקבל את משרד השיכון. נפעל לכל האוכלוסיות לפתח בנייה, נבצע רפורמה במנהל מקרקעי ישראל, הפשרת קרקעות, הוזלת קרקעות לזוגות צעירים" אמר ישי.

ישי אף הבהיר כי בין ש"ס והליכוד לא קיימת ברית. כשנשאל על סדר היום הביטחוני שדחק את הנושא החברתי אמר, "המלחמה הסתיימה והציבור נכנס לחיים שגרתיים רואה "אובר" בבנק, ואת המצוקה הכלכלית. בתוך ימים ספורים האג'נדה הכלכלית חברתית תהיה בראש סדר היום הציבורי".

לשאלה על הדרישה המרכזית לתיק החינוך אמר ישי כי זאת תהיה דרישה מרכזית ובנוסף סימן את משרדי הרווחה, השיכון והתמ"ת כדרישה עתידית "אני מקווה שנגדל ונבקש חמישה משרדים כלכליים וחברתיים".