943 ימים חלפו מאז נחטף גלעד לרצועת עזה. מטה החברים, משמרת הערנות הקבועה ועם ישראל ממשיכים במאבק להשבת גלעד הביתה.


מטה החברים למען גלעד שליט בשיתוף משמרת הערנות הקבועה יפגינו היום (ו') בשעה 10:00 מול מעון ראש הממשלה בירושלים.


לקראת ההפגנה אמרו החברים, "נגיע לביתו של אולמרט על מנת לתבוע מראש הממשלה: השב את גלעד לפני שאתה מפנה את מקומך, רק אתה יכול".הם פונים לראש הממשלה ואומרים, "אהוד אולמרט: גלעד נחטף במשמרת שלך, גלעד נשלח בשליחות המדינה בעת שאתה עמדת בראשה כמו היום ואתה האחראי הישיר לגורלו. אי שחרורו של גלעד עד תום הקדנציה שלך וייתכן וכבר לא יהיה את מי להציל. אל תשאיר את ההכרעה לאחרים- קבל את ההחלטה האמיצה והמוסרית".

חבריו של גלעד מדגישים כי לחץ ציבורי מתמשך הוא זה שהחזיר את אודי ואלדד והוא הצעד היחיד שיחזיר את גלעד. "אנא הצטרפו אלינו וביחד נחזיר את גלעד הביתה", הם קוראים לציבור.
 
נציין כי שמחה ופנינה מאליק, שאבדו את בנם גדליה בקרב מול מחבלים בג'נין, יתייצבו מול ההפגנה וימחו נגד התובעים לשחרר מחבלים תמורת שחרור שליט. ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' קורא למזדהים מהאזור להתייצב לימין המפגינים.
 
נזכיר כי שלושה אבות שכולים שילדיהם נרצחו בפיגועי טרור התייצבו השבוע מול 100 מפגינים בעד עסקת שחרור שליט תמורת מחבלים, ברחבת מוזיאון תל אביב. הם הסבירו כי שהפיגועים בהם נהרגו יקיריהם אורגנו על ידי מחבלים שישבו בעבר בכלא הישראלי, ועל כן הם תובעים מהממשלה ללמוד את הלקח ולא לשחרר מחבלים על מנת שאחרים לא ייפגעו בעתיד.