הביטוח הלאומי מפרסם היום את דו"ח העוני השנתי שלו, ועל פיו מתברר כי רמת העוני בישראל נותרה כמעט כפי שהייתה. שיעור העניים בישראל עומד על 23.6%, 1.1% פחות מאשר בדו"ח הקודם.

עם זאת המשבר הכלכלי העולמי שנראה כי החל מגיע לישראל צפוי להחמיר מאוד בקרבו את מצב העניים בישראל ולהגדיל באופן משמעותי את מספר מבקשי העבודה בישראל.

במקביל לעליה ההדרגתית והקבועה בפער בין עניים לעשירים בישראל מתמתנת העלייה ברמת החיים בישראל וכעת היא עומדת על רמה של חצי אחוז בלבד מאז הדו"ח הקודם שסיכם את שנת 2007.

הדו"ח מעלה כי 777.4 אלף ילדים בישראל חיים מתחת לקו העוני. מדובר ב-34.1% מילדי ישראל. בתגובה לדברים אומר יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ולשעבר יו"ר הועדה לזכויות הילד ח"כ הרב מיכאל מלכיאור כי "מדינה שבה למעלה ממיליון וחצי עניים ולמעלה מ- 770 אלף ילדים עניים זאת לא מדינה יהודית. העוני אינו גזרה משמים אלא תוצאה של מדיניות מכוונת של הממשלה. העובדה כי בתקופת שיא הצמיחה לא הצליחו בישראל להוריד את מימדי העוני נובעת מרשלנות של המפלגות הותיקות, אשר מעדיפות להתעלם פעם אחר פעם מהנושאים האזרחיים. העוני והפערים החברתיים הם האיום הקשה ביותר על מדינת ישראל ועלינו להעלות את הסוגיות הללו לראש סדר היום הציבורי ולא להמשיך לדחוק אותן לקרן זווית".

בביטוח הלאומי מבהירים כי התערבות ממשלתית חייבת לבוא באופן משמעותי על מנת להתמודד עם המשך המשבר הכלכלי בעולם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו