בכנס בין מכללתי שהתקיים אתמול בכפר המכביה אמר יעלון כי "שאלת הזהות ושאלת הערכים הם דברים שיש להם מרכיב חינוכי עמוק, חלק מזה הוא הקניית הידע לגבי העבר. החלק החשוב בו הוא הבירור הערכי, גם באשר לסוגיות בעברנו וגם בהווה, שבהן הפרט צריך לקבל החלטה ובחירה בהתאם, בדילמות ערכיות שמשרטטות את זהותו. אלה מרכיבים שנופלים על כתפי המחנכים – ההורים, המורים או המדריכים. כשמרכיבים אלה אינם קיימים או מכורסמים – החוסן הלאומי נפגע".

יעלון התייחס בדבריו גם לחשיבות הנושא לעוצמתה של המדינה "כרמטכ"ל נדרשתי לעסוק בסוגיות האלה כשגיליתי חיילים שהם בבחינת "גידולי מים" – מנותקים מהשורשים שלהם, חיילים שמתכרסמת אצלם האמונה בדרך ובצדקתה. בין אם הם לא יודעים מה הדרך, בין אם הם לא מזדהים איתה. וכשזה איננו יש כרסום בחוסן הלאומי".    

יעלון אמר את הדברים במסגרת הרצאתו "זהות, ערכים וחוסן לאומי", בכנס שקיימה אתמול מדרשת אביב בשיתוף צו פיוס. הכנס עסק בנושא "הקשר שבין פוליטיקה/אידיאולוגיה וחינוך" ונטלו בו חלק כ-50 מחברי הסגל האקדמי של המכללות האקדמיות לוינסקי ותלפיות המקיימות זו השנה השמינית מפגשי לימוד והידברות.

מלבד רא"ל (במיל') משה יעלון, הרצו בכנס הפרופ' נחום רקובר, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ', הרב יאיר בן שטרית, פרופ' עמירה ערן וד"ר עמנואל תמיר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו