אטיאס: לא לוויתורים אם אין פרטנר

שר התקשורת אטיאס: אנחנו יודעים שלא נקבל את תיק החינוך. לא נתמוך בויתורים כל עוד אין פרטנר, אך אנו עדיין מפלגת שלום.

תגיות: גלעד שליט
עוזי ברוך - ערוץ 7 , י' בשבט תשס"ט

בראיון לערוץ 7 אומר שר התקשורת אריאל אטיאס כי גם הוא כמו יו"ר מפלגתו השר אלי ישי יודע שכל מי שיבחר לראשות הממשלה לא יפקיד את תיק החינוך בידי ש"ס, אולם הקמפיין המתמקד בסוגיה זו נועד להציף את הבעייתיות החמורה הקיימת במערכת החינוך בשנים האחרונות.

הוא קובע כי הניהול עד כה מערכת החינוך בידי מפלגות אחרות נחל כישלונות חרוצים, בן במימד החינוכי ערכי והן במימד ההישגי. כיוון שכך הוחלט בש"ס לשים דגש של ממש על סוגיה זו במהלך מערכת הבחירות.

באשר לזירה המדינית אומר השר אטיאס כי ההחלטה להתמקד בשאלת ירושלים והצורך באחדותה במהלך הקמפיין אינו מעיד על הסכמה לויתורים ביהודה ושומרון. "אנחנו שמים את הנורה הבוהקת והמהדהדת ביותר על מה שרוב הציבור מזדהה איתו", אומר אטיאס.

באשר לאפשרות המו"מ עם הפלשתינים חוזר אטיאס על העיקרון ולפיו ש"ס הינה מפלגת שלום, אולם לא באופן חסר אחריות ביטחונית כפי שהיה בהתנתקות.

עם זאת מבהיר אטיאס כי לטעמה של ש"ס ההתנגדות לנסיגות עתידיות הוא כאשר אין פרטנר מהעבר השני של שולחן הדיונים. אטיאס אינו מוכן להתחייב להתנגד לנסיגות במידה ומהעבר השני של שולחן זה יוצב גורם שייראה כפרטנר אחראי ויציב.

"בשלב הזה כשאנו רואים שאין עם מי לדבר בוודאי שאנחנו מתנגדים לנסיגות, אבל השאיפה שלנו לשום לא פסקה", אומר שר התקשורת.

בהתייחס לסוגיית גלעד שליט אומר אטיאס כי מדובר בסוגיה כואבת שרצוי לצמצם בדיבור אודותיה, וכשהיא תגיע לפתחו של הרב עובדיה יוסף הוא יפסוק כיצד תצביע ש"ס בסוגיית שחרור מחבלים.

באשר לערוץ 10 והמחלוקת שהתרגשה סביבו אומר השר אטיאס כי לצד ההסדר הכלכלי שהציע אין בכוונתו לוותר בסוגיה הערכית ולא ייתן יד לפגיעה במחויבות התכנית של הערוץ כלפי הצופים.

עוד בבחירות בערוץ 7:
סקר כמעט אחרון: 66 מנדטים לימין
לבנת נגד לבני: היא חיה בפלנטה אחרת
רותם: לא משתכרים מהסקרים אך אופטימיים
'נשמח שעוד מפלגות יבואו לעיר דוד'
סער: ניתן להכשיר חלק מהמאחזים
פלד: האוצר מעכב הקמת ישובי מזרח לכיש