כיתה שלמה תחוסן נגד דלקת קרום המוח

בעקבות הופעת דלקת קרום המוח מנינגוקוקלית בשני תלמידים מאותה כיתה ביקנעם בהפרש של שישה שבועות, החליט משרד הבריאות לחסן את כל תלמידי הכיתה.

אורנית עצר , י"ב בשבט תשס"ט

בעקבות הופעת דלקת קרום המוח מנינגוקוקלית בשני תלמידים מאותה כיתה ביקנעם בהפרש של שישה שבועות, משרד הבריאות החליט לחסן את כל תלמידי הכיתה בחיסון למניעת המחלה.

ממשרד הבריאות נמסר כי המשרד ביצע בדיקה אפידימיולוגית וכי ההחלטה לחסן נובעת גם מהעובדה כי מדובר במחלה מאותו זן לשני התלמידים. משרד הבריאות קיים שיחת הסברה אודות המחלה לצוות המורים וההורים והיום יחוסנו התלמידים.

בסוף חודש מרץ 2008 נפטרה תלמידת אולפנה בת ה-18 מכפר סבא, במרכז הרפואי "מאיר" בעיר לאחר שנדבקה בחיידק האלים "מנינגוקוק", מתה מוות מוחי.

הנערה הגיעה לבית החולים כשהיא סובלת מחום גבוה ומסימפטומים של התקררות, תוך דקות ספורות קרסו כל המערכות בגופה והיא הועברה ליחידה לטיפול נמרץ כשהיא סובלת מדלקת קרום המוח שגרמה לנזק מוחי בלתי הפיך. לאחר מספר ימים נפטרה הנערה.

54 תלמידות שלמדו איתה וכן מורות ובני משפחה קרובים קיבלו טיפול אנטיביוטי מונע מלשכת הבריאות המחוזית.

חודש לפני כן מתה תינוקת בת חמישה חודשים מאשדוד לאחר שנדבקה בחיידק האלים מנינגוקוק. תחילה התינוקת סבלה מחום ומפריחה והוריה לקחו אותה לבית החולים קפלן. כעבור כמה שעות שוחררה אך מאוחר יותר מצבה החריף והיא פונתה לתל השומר כשהיא מונשמת. צוות הרופאים ניסה לבצע בה החייאה אך כעבור זמן קצר נאלצו לקבוע את מותה.