"מגבירים מוטיבציה" בישיבת בנ"ע מודיעין

תלמידי הישיבה האזינו לשיחות של אנשים מיוחדים שהמוטיבציה הניעה אותם להצלחות חסרות תקדים למרות הקשיים איתם התמודדו.

בן שאול , י"ד בשבט תשס"ט

שבת ייחודית לתלמידי ישיבת בני עקיבא במודיעין בנושא: 'מוטיבציה'. תלמידי הישיבה שמעו במשך סוף השבוע האחרון שיחות של אנשים מיוחדים שהמוטיבציה הניעה אותם להצלחות חסרות תקדים למרות הקשיים איתם התמודדו.

ביום חמישי שמעו התלמידים ביחד עם הוריהם את סגן-אלוף אלון אולמן (41) מחיל הים, שעבר לפני כמה שנים ניתוח לכריתת חלק מריאתו. אולמן, חובל בהכשרתו, עבר מסלול פיקוד ימי רגיל ופיקד על ספינת טילים, עד אשר התגלתה בריאותיו מחלה המכונה "חזה אוויר." לאחר שהמחלה חזרה פעמיים, הוא עבר ניתוח לכריתת חלק מריאתו, ונפסל משירות בים. כיום משרת אולמן בתפקיד מפקד מגמת הים ומפקד צוות במכללה לפיקוד ומטה (פו"מ) של צה"ל.

למרות הניתוח שעבר השתתף אולמן  בתחרות ''איש הברזל'' המשלבת ארבעה קילומטרים של שחיה, 180 קילומטר של רכיבת אופניים וריצת מרתון, נחשבת לענף הספורט הקשה בעולם. השתתפות בתחרות עלולה להפוך לסיוט מפרך אפילו עבור ספורטאי טריאתלון ותיקים ומאומנים. אולמן הצליח להכין את עצמו לתחרות, לסיים אותה בהצלחה, ואפילו לעבור את המסלול בזמן יוצא מן הכלל של 12 שעות.

לאחר מכן נסעו התלמידים לשבת בחיספין שם שמעו את יונתן כהן שסובל משיתוק מוחין (c.p), בארבעת הגפיים, ומעיוורון כמעט מלא. למרות חוסר יכולתו בקריאה כתיבה הצליח כהן להשלים בגרות, להתגייס לצבא וכיום הוא משרת בחיל מודיעין.

התלמידים והצוות החינוכי שמעו גם הרב משה קינן שסיפר על ההתמודדיות במבצע 'עופרת יצוקה'.

הרב שמואל רוזנבלום, ראש ישיבת מודיעין סיפר כי הם מנסים להפיח רוח של עשייה ואומץ בתלמידים בזכות המפגש עם אנשים שהצליחו למרות הקשיים והמגבלות. הרב רוזנבלום: "מפגש אחד עם אלון אולמן או יונתן כהן שווה אלף שיחות על מוטיבציה ועל היכולת שגנוזה בנו ואפשר להוציאה לפועל. אני בטוח שהרושם של השיחות הללו משפיע על התלמידים לטווח ארוך."