הקלפיות נפתחו, הבחירות יצאו לדרך

למעלה מחמישה מיליון בעלי זכות הצבעה בלמעלה מ-9,000 קלפיות ובמזג אויר סוער. המועמדים יצביעו וירוצו לקושש עוד מעט קולות. כך ייראה יום הבחירות.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט"ז בשבט תשס"ט

בשעה 7:00 נפתחו כמעט כל 9,263 הקלפיות בכל רחבי הארץ. למעלה מ-5,200,000 בעלי זכות בחירה פותחים במצעד אל הקלפיות, מצעד שיסתיים בשעה 22:00 אז תיסגרנה הקלפיות.

משרד הפנים פתח מוקד טלפוני שמספרו: 1-800-200-231, בו יכול הפונה לברר באיזו קלפי הוא מצביע.

מתח גדול מסתמן בין השאר גם אצל מכוני הסקרים השונים שתוצאות הסקרים שביצעו השפיעו לכאורה באופן דרמטי על תוצאות הסקרים עצמם. כזכור את מערכת הבחירות החל בנימין נתניהו עם רוב של כמעט עשרה מנדטים, אך לנוכח הסקרים שהציגו שוב ושוב תוצאות אלה נטשו את הליכוד מצביעים רבים שחשו שנתניהו כבר הבטיח את כהונת ראש הממשלההבא, ועברו למפלגות ימיןם אחרות, בעיקר ל'ישראל ביתנו' של אביגדור ליברמן.

הסקרים שהציגו את התוצאה הזו, של זליגת המנדטים מנתניהו לליברמן, הביאו את ראש הליכוד לשינוי כיוון הקמפיין ובשבוע האחרון הוחלט בליכוד להתמקד במאבק להחזרת קולות במקום התמקדות לדמותה ואישיותה של היריבה הגדולה, שרת החוץ לבני, יו"ר 'קדימה'.

מאז יום שישי אסור פרסום סקרים על פי חוק, מה שמקשה על בחינת יעילות ההחלטה הזו בה בחר הליכוד. למעשה, התוצאה המיידית היא מתח אצל הסוקרים למיניהם. אלה מבקשים לבחון אם אכן תחזיותיהם התאמתו או שמא שוב, כפי שהיה בלא מעט מערכות בחירות אחרונות, ייאלצו הסוקרים להגדיר את יום הבחירות הנוכחי כ"יום כיפור של הסוקרים", ולפתוח במסכת תירוצים והסברים שינמקו כיצד זה פספסו, ובגדול.

לעמוד הבחירות בערוץ 7