התפרעויות בקלפי באום אל פאחם

מאות מתושבי אום אל פאחם התפרעו בסמוך לקלפי בה הוצב ח"כ אלדד כיו"ר הקלפי. המפגינים קוראים קריאות: "מוות ליהודים".

חזקי ברוך, אום אל פאחם , ט"ז בשבט תשס"ט | עודכן: 10:51

מאות מתושבי אום אל פאחם התפרעו הבוקר (ג) בסמוך לקלפי בה הוצב ח"כ אריה אלדד כיו"ר הקלפי. המפגינים קוראים קריאות: "גזענים החוצה". כוחות רבים של יס"מ ומג"ב נמצאים כעת ומאבטחים את המקום.

ח"כ אלדד תיאם עם המשטרה כי ישמש כיו"ר קלפי למשך שעה אחת בלבד בשל לוח זמנים צפוף ולאחר כשעה תחת אבטחה כבדה יצא אלדד מהקלפי. "זהו ניצחון לאיחוד הלאומי. הוכחנו לציבור הערבי כי גם אום אל פאחם זה חלק מארץ ישראל. לא הייתה כניעה לערבים".

במקום נזרקו אבנים לעבר כוחות הביטחון ונשמעו קריאות של "מוות ליהודים". המשטרה עצרה חמישה מתפרעים בחשד לתקיפה וליידוי אבנים. מהמשטרה נמסר אחד העצורים הוא תושב יפו אשר הגיע הבוקר במטרה מכוונת לגרום לתסיסה ולשלהוב היצרים. מפקד המשטרה הותקף על ידי המון זועם, כוחות יס"מ ומשטרה מנהלים מרדפים אחר פורעי החוק הערבים.

נזכיר כי ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) הגיע לאום אל פאחם על מנת להחליף את מרזל כיו"ר ועדת הקלפי בעיר.

אלדד נלקח למפקדת המשטרה בצפון, שם נבדקה אפשרות לתת לו אישור להיכנס לקלפי באום אל פאחם.

מוקדם יותר דיווחנו כי עקב חשש כבד לחיי ישראלים, הוחלט שלא לאפשר את כניסתו של ברוך מרזל לקלפי באום אל פאחם. כך על פי החלטת מפקד המחוז הצפוני במשטרה.על פי דיווחים מהשטח, נהגו של מרזל עוכב על ידי המשטרה.

בתגובה מסר מרזל לערוץ 7 כי "יש כאן בעיה קשה. היום המשטרה מודה - אנחנו לא שולטים באום אל פאחם. המשטרה לא אמיצה מספיק, היא היום מוסרת מסר של חולשה".

"רק איחוד לאומי חזק יצליח למנוע את הפארסה הזו. הגיע הזמן שהמשטרה תקבל הוראות אחרות ותפעל מול ערבים כפי שראינו שהיא יודעת לפעול מול יהודים", הוסיף מרזל שציין כי הוא בוחן את הצעדים המשפטיים שינקוט.

יו"ר האיחוד הלאומי, יעקב כ"ץ (כצל'ה) אמר "מזוז נכנע לטרור הערבי. נדרוש פסילת הצבעות בקלפיות לא מושגחות".