לבני: להצביע - לא מתוך פחד או ייאוש

יו"ר קדימה הצביעה הבוקר בקלפי "משגב" ברמת החייל ואמרה כי למרות הגשם היא מקווה שרבים יבואו להצביע. "זה לא סופה- גשם בסך הכול מרטיב".

בן שאול , ט"ז בשבט תשס"ט

יו"ר קדימה, ציפי לבני, הצביעה הבוקר בקלפי "ישגב" ברמת החייל. לאחר הצבעתה אמרה לבני: "אני מקווה שכמה שיותר אנשים יבואו להצביע למרות הגשם. עשיתי את מה שהייתי רוצה שכל אזרח יעשה. גשם לא גשם, חם-קר, באים לקלפי, עומדים מאחורי הפרגוד וחושבים למי להצביע, לא מתוך פחד ולא מתוך ייאוש, צריך להסתכל על התקווה. אני יודעת שהפתק ששמתי כאן- "כן" קדימה, כמוני יעשו עוד רבים".

לבני הוסיפה כי היא "מאמינה שאנשים יבואו להצביע, למרות מזג האוויר, באמריקה בקור של מינוס מעלות אנשים עמדו בתור. אני לא מאמינה שטמפ' של חורף בישראל יגרמו לאנשים לא לצאת להצביע ולקבוע את גורלם. זה לא סופה- גשם בסך הכול מרטיב".

נשיא המדינה, שמעון פרס, הצביע הבוקר בירושלים. לאחר שהצביע אמר הנשיא "זהו יום חג ויש הרגשה חגיגית באוויר. אני גאה לחיות בארץ דמוקרטית , גאה להיות יהודי שמכבד את זולתו, וגאה לחיות בתוך עם שכל הזמן על אף הקשיים הולך ומתקדם". הנשיא פנה לציבור הבוחרים ואמר "כל הרוצה לחזק את הדמוקרטיה צריך לבוא היום ולהצביע".

הרב פרופ' הרשקוביץ: הצבעה ל'בית היהודי' היא רווח כפול

יו"ר 'הבית היהודי-מפד"ל החדשה', הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, הצביע הבוקר בחיפה ואמר: "בשבועות האחרונים אנחנו מקבלים גל תמיכה מחילונים ודתיים כאחד. גוש הימין מנצח ולכן נתניהו יהיה ראש הממשלה. הצבעה ל'בית היהודי' היא רווח כפול: גם חיזוק הגוש של נתניהו וגם ציונות דתית חזקה ומשפיעה בממשלה".

"חברי הכנסת הדתיים בליכוד לא ממוקמים במקום שיביא אותם לממשלה והאיחוד הלאומי יתקשה לשבת בכל ממשלה שתקום. הדרך היחידה להבטיח את העצמת העשייה וההשפעה של הציונות הדתית, היא בחירה ב'בית היהודי'", הוסיף הרשקוביץ.

ח"כ הרב מלכיאור: כעת כבר ברור שעברנו את אחוז החסימה

ח"כ הרב מיכאל מלכיאור (התנועה הירוקה-מימד) הצביע הבוקר בביה"ס "אהבת ציון" בירושלים. מלכיאור אמר כי "התחושה שעולה מהשטח הינה תחושה חזקה מאוד. יש באזז, חיוכים והמון התלהבות. אלפי מתנדבי התנועה הירוקה-מימד פרוסים היום ברחבי הארץ במוטיבציית שיא כדי לעשות את הפתעת הבחירות".

"כעת ברור כי עברנו את אחוז החסימה ואנו פועלים כדי להביא את כלל הפעילים שלנו לשים היום פתק ה' של התנועה הירוקה-מימד בקלפי", הוסיף מלכיאור.

ערן בן-ימיני (התנועה הירוקה-מימד) הצביע הבוקר בקלפי "בית הצופים" ברמת גן, מלווה בפעילי התנועה בעיר. בן-ימיני הגיע לקלפי ברכיבה על אופניים, ויסייר היום על אופניו בין הקלפיות באזור גוש-דן.

בן-ימיני אמר: "התעוררתי עם המון אנרגיות, שהלכו והתחזקו כשיצאתי וראיתי את המוני הפעילים ברחובות. אני מאוד נרגש ואופטימי מהתמיכה והאהדה שמרעיפים עלינו מכל עבר. יש תחושה מאוד חזקה מהשטח".