שיעור ההצבעה עד 18:00: 50.4%

עד לשעה 18:00 הצביעו בלמעלה מעשרת אלפים קלפיות הפזורות ברחבי הארץ, 50.4% מבעלי זכות הבחירה, כך נמסר מוועדת הבחירות המרכזית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בשבט תשס"ט | עודכן: 18:24

עד לשעה 18:00 הצביעו בלמעלה מעשרת אלפים קלפיות הפזורות ברחבי הארץ, 50.4% מבעלי זכות הבחירה, כך נמסר מוועדת הבחירות המרכזית.

בבחירות לכנסת ה- 17 עמד שיעור ההצבעה בשעה זו על 47% בלבד.

בני להב, מנהל חדר המצב של ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה- 18, התייחס בראיון לערוץ 7 על תלונות וזיופים במערכת הבחירות, "התלונות הן תלונות שגרתיות שחסרות פתקאות הצבעה, שמעלימים פתקאות או שהפתקאות לא מסודרות בסדר הנכון, אך אירועים חריגים לא היו".

להב מוסיף כי התוצאות האמיתיות של הבחירות לא יתפרסמו היום ויתפרסמו רק בשעות הצהריים של יום חמישי בשעה 17:00 וזאת לאחר ספירת קולות החיילים והמעטפות הכחולות של נציגויות בחו"ל, בתי חולים, בתי סוהר וקלפיות של מוגבלי ניידות.

שמועות שנפוצו היום בדבר כוונה לפרסם תוצאות מדגמים טרם סיום ההצבעה הביאו את יו"ר ועדת הבחירות, השופט רבלין, לפרסם הודעה חריגה בה נאמר, כי "לאור ידיעות שהגיעו לוועדת הבחירות המרכזית על כוונה לפרסם ממצאים של סקר בחירות באמצעי התקשורת, לרבות אתרי אינטרנט, מבהיר בזאת יושב-ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליעזר ריבלין, כי חל איסור חמור על פרסום סקר כזה או דברי פרשנות ברוח דומה, וכי הפרת האיסור הזה תביא לנקיטת צעדים על-פי חוק".

עוד מוסיף השופט, כי "חל איסור מוחלט על אמצעי התקשורת לרמוז בדרך כלשהי על תוצאות מדגם צפוי עד לרגע סיומו של הליך ההצבעה".