נתניהו לערוץ 7: אפנה למפלגות הלאומיות

בפניה אחרונה טרם סגירת הקלפיות קרא נתניהו לגולשי ערוץ 7 להצביע עבורו ומתחייב: אפנה במו"מ קואליציוני למפלגות הימין לפני 'קדימה' ו'העבודה'.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט"ז בשבט תשס"ט

במטות הבחירות כבר סופרים את הרגעים עד לסגירת הקלפיות, ויו"ר הליכוד, כמו גם שאר המועמדים במאמצים מואצים ואחרונים מדרבנים את הציבור לצאת ולהצביע.

"כל קול מכריע כאן", אומר נתניהו לעוזי ברוך בראיון אחרון ליום זה, ומביע סיפוק מאחוזי ההצבעה הגבוהים, אחוזים המעידים לטעמו על אכפתיות של הציבור. להערכתו הקרב בינו לבין 'קדימה' צמוד ועל כן הוא קורא למצביעים שלא לבחור במפלגות שלימין הליכוד, שכן לדבריו, אלה תהיינה ממילא בממשלתו, אך כדי לנצח את המערכה מול לבני הוא זקוק לקולות נוספים למפלגתו. "עוד קול לליכוד יכול להיות קול מכריע שינצח את קדימה וימנע את הניסיון שלה להישאר בשלטון", אומר נתניהו.

"מי שרוצה לעצור את המחדל, לבצע מהפך, להציל את ארץ ישראל וירושלים צריך עכשיו לצאת מהבית ולהצביע לליכוד", אומר נתניהו.

לא אפנה ישובים , נעקור את בסיס הטרור, נבנה את ירושלים. בניתי את הר חומה, בניתי את מעלה הכותל. אני נאמן לדברים שאתם נאמנים להם", אומר נתניהו הקורא לגולשי ערוץ 7 להצביע עבורו.

בהתייחסו לשיתוף הפעולה הקואליציוני הצפוי בינו לבין מפלגות הימין אומר נתניהו כי האיחוד הלאומי, הבית היהודי ומפלגות לאומיות שכאלה הינן שותפות טבעיות למפלגתו ו"בוודאי שאפנה אליהם ואעשה איתם משא ומתן, אבל כדי שזה יהיה אני שאפנה ולא מישהו אחר צריך להצביע ליכוד", הוא אומר ושב על קביעתו שלא ניפנה ל'קדימה' ו'העבודה' להקמת ממשלת אחדות לפני שיפנה למפלגות הלאומיות. "אמרתי את זה ואני אקיים את זה".

לשאלת עוזי ברוך אם יחסו למשה פייגלין גרם למצביעי ימין לנטוש את מפלגתו לטובת מפלגות אחרות, אומר נתניהו כי יתכן שיש בכך משהו, "זה חבל", אמר אך סירב לראות בכך טעות מוחצת וציין כי כרגע בעת הקרב מול קדימה יש לשכוח את משקעי העבר ולהתמקד במשימה והיא ניצחון על 'קדימה'.