בימין מתנחמים: לפחות בלי גלאון

בימין מאוכזבים מאבדן הניצחון המוחלט לו ציפו, אך מתנחמים: לפחות גלאון לא תהיה בכנסת הבאה. הח"כים הערבים: לא נמליץ בפני הנשיא על איש.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ז בשבט תשס"ט

תחושות מעורבות בימין הישראלי שציפה לניצחון גורף שיעניק באופן ברור את הגה השלטון לגוש הימין בראשותו של נתניהו, והתאכזב לגלות את 'קדימה' כמפלגה הגדולה בישראל, ואת ראשיה צוהלים בתרועות שמחה.

עם זאת גורם בימין אומר הבוקר כי "צריך לראות את הפן החיובי של הבחירות המבולבלות הללו. לא רק שהימין מציג רוב של 65 מנדטים, אלא שסיעת השמאל הקיצוני מר"ץ פורקה בעצם לחלוטין והפכה לגורם שולי בזירה הפוליטית". לדבריו הוא מוסיף ואומר: "צפויה לנו כנסת בלי זהבה גלאון, ואל ייקל הדבר בעיניכם...". נזכיר כי מר"ץ קיבלה שלושה מנדטים בלבד. שלושת חברי הכנסת מטעמה יהיו חיים אורון היו"ר, אילן גילאון וניצן הורוביץ. יצוין כי לבד מגלאון גם חבר הכנסת אבשלום (אבו) וילן לא ימצא עצמו בכנסת הבאה.

יצוין כי חברי הכנסת הערבים שהגדילו את כוחם ל-11 מנדטים הודיעו במהלך הלילה כי אין בכוונתם להודיע לנשיא המדינה על העדפתם כי מבחינתם לא קיימת העדפה שכזו. "לא נתמוך באיש מהמועמדים", אמר חבר הכנסת אחמד טיבי והוסיף: "אני לא בטוח מי יותר גרוע לבני או ביבי".

את הקריסה בשמאל מתכוון יו"ר הליכוד נתניהו לנצל ובמהירות. הוא קיים שיחות במהלך הלילה עם ראשי סיעות הימין כאשר השאיפה מבחינתו היא הקמת גוש חוסם מול לבני. הבוקר נקבעה פגישה בין נתניהו לליברמן על מנת לבחון חבירה קואליציונית אפשרית.

עם זאת יש לזכור כי גם חייו של נתניהו אינם פשוטים וכדי להרכיב את הממשלה הבאה יהיה עליו למצוא שביל זהב, ככל הנראה פתלתל מאוד, בין ש"ס ויהדות התורה לאביגדור ליברמן שהיה מבחינת הסיעות החרדיות סמרטוט אדום במהלך מערכת הבחירות.