עדיין ממתינים לקולות החיילים

למעלה מ-99% מהקולות נספרו והקרב האמיתי על הרכבת הממשלה מתחיל. במהלך היום מתכנסות המפלגות לתאם עמדות לקראת המשא ומתן להרכבת הממשלה.

אורנית עצר , י"ז בשבט תשס"ט

על פי ספירת 99% מהקלפיות ברחבי הארץ זוכה  קדימה ל-28 מנדטים, בעוד הליכוד ב-27. הקרב האמיתי על הרכבת הממשלה מתחיל, השר אלי ישי יפגש בצהרים עם יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, סיעת ישראל ביתנו תמנה צוות משא ומתן,

תוצאות האמת בחירות 2009

על פי התוצאות לישראל ביתנו -15 מנדטים, לעבודה - 13, ש"ס - 11, האיחוד הלאומי - 4, הבית היהודי - 3, יהדות התורה - 5, מרצ - 3, המפלגות הערביות - 11.

לגוש הימין יש 65 מנדטים איתו נתניהו יוכל להרכיב ממשלה. נשיא המדינה, שמעון פרס, הודיע כי יקיים סבב ההתייעצויות עם ראשי המפלגות רק לאחר פרסום התוצאות הסופיות בשבוע הבא. למרות זאת בכוונת נתניהו ולבני לערוך סבב פגישות כב היום ומחר עם ראשי הסיעות השונות. גם המפלגות השונות נערכות ומתכנסות על מנת להיערך למשא ומתן להרכבת הממשלה.

בכירים בליכוד שוללים הבוקר אפשרות של רוטציה בין נתניהו ללבני בהנהגת הממשלה, כפי שהציעו בכירים בקדימה, בדומה לפתרון שהושג ב- 84' בין שמיר לפרס. גורמים במפלגה אמרו כי "אין סיכוי שנתניהו ייכשל בהרכבת ממשלה חדשה, כיוון שעומד לרשותו גוש חוסם של מפלגות הימין".

סיעת ישראל ביתנו תתכנס היום בשעה 14:00 לישיבת סיעה ראשונה לאחר הבחירות, על מנת לקבוע צוות משא ומתן שיחליט על מי להמליץ לנשיא להטיל את הרכבת הממשלה. אמש לא פסלו במפלגה הצטרפות לממשלה בראשות יו"ר קדימה ציפי לבני, אולם אמרו כי ההעדפה היא להצטרף לממשלה לאומית בראשות יו"ר הליכוד בנימין נתניהו.

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, ייפגש בשעה 12:30 עם יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, על מנת לבחון דרכי שיתוף פעולה לקראת הרכבת הממשלה.

נציין כי גוש הימין עשוי לגדול עם ספירת קולות החיילים שתסתיים מחר (ה) בצהריים. ההערכה היא כי לנשיא פרס לא יהיו הרבה ברירות והוא יצטרך להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו.