ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר הבוקר (א') בפתח ישיבת הממשלה השבועית, כי הוא מקווה שתקום בישראל ממשלה חדשה במהירות האפשרית, על רקע האתגרים בפניהם עומדת ישראל.

ראש הממשלה, אהוד אולמרט רומז בישיבת הממשלה כי ישתף את נתניהו בקבלת ההחלטות "הממשלה הזו תנהג מעתה ואילך כפי שמתחייב מהמציאות הפוליטית החדשה שנוצרה, אנו בקבלת ההחלטות נצטרך להתחשב במציאות הזאת", הוסיף אולמרט.

בעיתון "מעריב" פורסם הבוקר כי אולמרט, נפגש לאחרונה עם יושבת ראש קדימה, ציפי לבני, וייעץ לה לשבת באופוזיציה. "אל תיכנסי לקואליציה עם נתניהו, ובבחירות הבאות תוכלי להוביל את קדימה לניצחון", אמר אולמרט ללבני.  במהלך הפגישה, שהתקיימה בארבע עיניים ונמשכה כשעה, ניתחו השניים את תוצאות הבחירות. אולמרט אמר ללבני כי לאור התנאים שנוצרו הוא לא מאמין כי היא תוכל להרכיב ממשלה.

הבוקר נועד אולמרט ארוכות לפני ישיבת הממשלה עם ראש השב"כ, יובל דיסקין, שאמור לסקור בישיבה את ההתפתחויות האחרונות.

מאוחר יותר בצהריים תתקיים ישיבת מטבחון משולש - הכולל את אולמרט, ברק ושרת החוץ ציפי לבני - בהשתתפות ראש השב"כ, נציג המוסד, נציג צה"ל, השליח המיוחד לקהיר עמוס גלעד, והיועץ המדיני של אולמרט, שלום תורג'מן.  

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, התייחס לפני כניסתו לישיבת הממשלה לסוגיית החייל החטוף גלעד שליט: "אסור לקדם בשום אופן את הרגיעה ללא שליט שחייב להיות כלול בעסקה. אני נגד הדיבורים של פוליטיקאים ואישי ציבור שאומרים שהם מוכנים לשחרר אסירים, בגלל שהצד השני מבין זאת והמחיר עולה".