בישראל נמכרים בכל שנה כעשרים אלף מכשירי שמיעה ללקויי שמיעה בכל טווח הגילאים, החל מילדים קטנים, דרך צעירים ועד למבוגרים. על אף איכותם, יעלותם וטיבם של מכשירי שמיעה אלה, חסרונם הגדול הוא ברגישותם הרבה למים ולרטיבות. טיפה זעירה ביותר של גשם, זיעה או "שפריץ" קטן של מים, עלולים לפגוע ביעילותו של המכשיר ואף להוציאו מכלל שימוש.

לאחרונה, החלה חברת שטיינר מכשירי שמיעה בע"מ, לשווק בארץ מכשירי שמיעה ייחודיים בעלי עמידות למים.

מכשירי שמיעה אלו מסוג נאידה (Naida) של חברת פונאק (Phonak) השוויצרית, מיועדים ללקויי שמיעה בעלי ירידה בשמיעה ברמה בינונית עד עמוקה, בכל טווח הגילאים. המכשירים מכילים בתוכם chip מתקדם ביותר, המאפשר התאמת המכשירים באופן מדוייק לצרכיו האשיים והשונים של כל משתמש.

מכשירי השמיעה מסוג נאידה עובדים באופן אדפטיבי, כלומר הם נענים באופן מיידי לשינויים המתרחשים בסביבה, ומתאימים עצמם לצרכיו האישיים של המשתמש בהתאם לקולות ולצלילים המשתנים סביבו.

חשוב לציין כי מכשירי שמיעה אלו אמנם עמידים במים, אך אינם מיועדים לרחצה ולשחייה. אך במידה ונחשפו לכמות גדולה של מים, ניתן להניחם בצד ולייבשם 24-48 שעות ואז להחזירם לשימוש. 

עלות מכשירי נאידה נעה בין 7,500 ל- 10,900 ש"ח. ילדים זכאים להחזר של עד 3,500 ש"ח למכשיר אחת לשלוש שנים. למבוגרים החזרים מסל בריאות ומהביטוחים המשלימים.

לפרטים:  1-700-500-315 ובאתר החברה