יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, שהוא גם חבר בתנועה לאיכות השלטון שיגר מכתב ליו"ר התנועה עו"ד אליעד שרגא, ובו מחה בחריפות על הקמפיין שהיא מנהלת נגד המשך כהונתו של פרופ' דניאל פרידמן כשר המשפטים.
 
דיין כותב כי לא רק שפרופ' פרידמן לא "רמס את שלטון החוק" אלא להיפך: הוא פועל ללא לאות לחיזוקו ע"י מאמץ אדיר לתקן עיוותים וכשלים שהשתרשו במערכת המשפט ובממסד השיפוטי. לדבריו, "כשלים ועיוותים אלה הם מן הסכנות החמורות ביותר שמאיימות היום על הדמוקרטיה הישראלית ועל איכות השלטון בישראל. לאור נסיון העבר, ניתן לקבוע שפרופ' פרידמן מוביל מאבק זה תוך סיכון אישי לא קטן".
 
עוד כותב דיין, "מגוחך בעיני לטעון שפרופ' פרידמן "אחראי לכרסום דרמטי באמון הציבור במערכות אכיפת שלטון החוק, ובעיקר במעמדו של בית המשפט העליון". הגופים הללו הם שהביאו על עצמם כירסום זה באופן התנהלותם".
 
"טוב תעשה התנועה לאיכות השלטון אם תפנה את שבט ביקורתה לגופים הללו, החוסים משום מה תחת סוג של חסינות מביקורת ציבורית", כותב דיין ומוסיף כי "באשר לפרופ' פרידמן, לא רק שתהיה זו ברכה למדינת ישראל אם ימשיך לכהן בתפקיד שר המשפטים אלא אף זאת: ראוי שהתנועה לאיכות השלטון במקום לתקוף אותו תעניק השנה לפרופ' דניאל פרידמן את "אות אביר איכות השלטון בישראל". הוא ראוי לכך יותר מכל אדם אחר.
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו